MŚ 2018: FIFA planuje rozpocząć walkę z seksizmem w relacjach telewizyjnych

Kamil Kacperski
12.07.2018 14:30
MŚ 2018: FIFA planuje rozpocząć walkę z seksizmem w relacjach telewizyjnych Fot. AFP/EAST NEWS

Nadawcy telewizyjni mają zakończyć wykonywanie długich zbliżeń na pojedyncze kibicki w tłumie, aby uniknąć uprzedmiotowienia kobiet i niepełnoletnich dziewczyn.

Szef sekcji FIFA, który zajmuje się kwestiami równouprawnienia w piłce nożnej, Federico Addiechi, stwierdził, że organizacja musi zacząć zapobiegać narastającemu seksizmowi w futbolu. Działacz przyznał, że w sprawie ograniczenia ujęć skupiających się na pojedynczych kobietach już skontaktowano się z wieloma nadawcami telewizyjnymi.

Według informacji udostępnionych przez organizację FARE, która zajmuje się dyskryminacją w piłce nożnej, to właśnie seksizm jest największym problemem, który zaobserwowano podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Według ich informacji, pojawiło się około 30 kontrowersyjnych sytuacji dotyczących niepoprawnego zachowania wobec kobiet.

FIFA kontra seksizm

Addiechi wypowiedział się na temat wspomnianej problematyki i zapowiedział, że FIFA definitywnie w przyszłości zajmie się seksizmem, który okazał się być większym utrapieniem w Rosji, niż homofobia i rasizm:

Walka z seksizmem jest jednym z działań, które będziemy musieli podjąć w przyszłości, ponieważ to nie homofobia i rasizm były największym problemem na trybunach podczas rosyjskiego mundialu.

Uprzedmiotowienie kobiet było już jednym z kontrowersyjnych tematów dotyczących futbolu, kiedy agencja prasowa Getty Images przygotowała galerię „najgorętszych kibicek Mundialu 2018”, za co kilka dni później przeprosiła.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczął się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska, wygranym przez gospodarzy aż 5:0. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagrała w grupie H z Senegalem (przegrana 1:2) i Kolumbią (przegrana 0:3). Reprezentacja zmierzyła się jeszcze z Japonią, z którą udało im się wygrać 1:0 po strzale Jana Bednarka. Polacy już we wrześniu rozpoczną rywalizację w Lidze Narodów. W grupie zmierzą się z Włochami i Portugalią. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.