Jacek Gmoch, żołnierze i rycerze żądają szacunku dla Polski w spocie #RespectUs promującym MŚ 2018

Kamil Kacperski
19.06.2018 11:03
Jacek Gmoch, żołnierze i rycerze żądają szacunku dla Polski w spocie #RespectUs promującym MŚ 2018 Fot. kadr z wideo

Reprezentację Polski w nowym spocie zagrzewają do walki żołnierze z różnych okresów polskiej historii, których liderem został znany polski trener Jacek Gmoch.

Inicjatywa przygotowana przez grupę Respect Us wzywa Polaków do jednoczenia się, a jednym z najlepszych powodów do współpracy między nami jest oglądanie piłki nożnej. Wiedzą o tym ludzie odpowiedzialni za spot, w którym gościnnie wystąpiła jedna z ikon polskiego futbolu, Jacek Gmoch.

Respect Us zatrudniło do pracy również rekonstruktorów. Twórcy nie ograniczyli się do jednej historycznej epoki - zaserwowali nam chronologiczny spacer po osi czasu od wczesnego średniowiecza i bitwy pod Cedynią, aż do współczesnych konfliktów. Całości dopełnia jeszcze zagrzewający do boju okrzyk Jacka Gmocha: „Polacy po swoje!”:

Inicjatywa Respect Us

Cała akcja #RespectUs rozpoczęła się na początku 2018 roku, kiedy to „grupa młodych Polaków” wysłała w podróż po Europie ciężarówkę, którą zdobił napis „Respect us”, czyli „szanujcie nas” w wolnym tłumaczeniu na polski. Dlaczego poprosili mieszkańców innych europejskich państw o szacunek wobec Polaków? Ano dlatego, że „Polacy uratowali podczas wojny 100 000 Żydów”.

Potem przyszedł czas na dzieło, które mieliśmy okazję zobaczyć powyżej. Twórcy twierdzą, że „Polacy muszą się jednoczyć, a każda okazja jest ku temu dobra. Jedno jest pewne, ducha walki nam nie zabraknie!”. Poczuliście ducha walki oglądając spot Respect Us?

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczął się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska, wygranym przez gospodarzy aż 5:0. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00).

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.