Pogoda
02.07.2018 13:02

Jak wyglądałby stroje piłkarzy reprezentacji Wakandy na Mundial 2018?

Wakadna to jedno z najpotężniejszych państw filmowego świata Marvela. Czy poddani Black Panthera są również potęgą w piłce nożnej i daliby radę na Mistrzostwach Świata 2018? Tego nie wiemy, ale stroje reprezentacji afrykańskiego kraju robią wrażenie!

Polska - Senegal, Black Panther
foto: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News/materiały promocyjne

Wakanda, czyli ojczyzna głównego bohatera filmu „Black Panther” podbiła serca widzów na całym świecie. Produkcja Marvel Studios pobiła rekordy, jeśli chodzi o zarobki, a T'Challa stał się nowym idolem fanów MCU. W filmie widzowie mieli okazję poznać sekrety kultury i nowoczesnej technologii ukrytego państwa. Nie poruszono jednak kwestii sportu. Trwające obecnie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, stały się idealną okazją do snucia teorii na temat osiągnięć sportowych Wakandy. Pewien artysta postanowił nawet stworzyć projekty strojów reprezentacji kraju. 

Mundial 2018 - jak wyglądałaby reprezentacja Wakandy?

Wakanda słynie głównie ze złóż vibranium - najtwardszego i najcenniejszego metalu na świecie. To właśnie z tego stopu stworzono tarczę Kapitana Ameryki i niesamowity strój Black Panthera. Czy do tworzenia strojów piłkarzy Wakandy również użyto by vibranium? Trudno orzec, ale na pewno projektanci inspirowaliby się ikonicznymi dla tego kraju motywami. Tak przynajmniej uważa Mark Yesilevskiy - autor kostiumów reprezentacji Wakandy. Grafik na swojej stronie internetowej zaprezentował, w jakich kostiumach występowaliby sportowcy fikcyjnego państwa

Reprezentacja Wakandy
Reprezentacja Wakandy

Grafik zainspirował się filmowymi kostiumami. Pierwsza wersja odnosi się oczywiście do kostiumu Black Panthera. Czarna koszulka i spodenki ozdobione zostały srebrnymi aplikacjami. Wokół kołnierzyka koszulki znajduje się graficzna imitacja naszyjnika T'Challi. Drugi strój to nawiązanie do narodowych barw państwa, ale przede wszystkim do kolorystyki kostiumów Dora Milaje - prywatnej ochrony króla złożonej z wojowniczek. 

Przywódczynią Dora Milaje jest Okoye. W „Avengers: Infinity War pojawiła się nawet wzmianka na temat wydarzeń sportowych takich jak Mundial. Kiedy słudzy Thanosa rozpoczęli inwazję na Wakandę, Okoye zażartowała, że otwarcie granic kraju było dla niej równoznaczne raczej z organizacją kolejnej Olimpiady, nie atakiem kosmitów. Niestety nie wiadomo czy w Wakandzie piłka nożna jest popularna i czy wakandzcy sportowcy są równie utalentowani, jak lokalni naukowcy, ale kraj na pewno byłoby stać na stworzenie takich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, jakich świat jeszcze nie widział.

Robert Lewandowski został bohaterem Marvela. Nie pomogło to jednak prowadzonej przez niego drużynie wyjść z grupy eliminacyjnej i zawalczyć o puchar Mistrzostw Świata. Być może gdyby Polacy trafili zamiast Senegalu na Wakandę, losy polskiej reprezentacji potoczyłyby się inaczej. Obecnie trwają ćwierćfinały. O tym, która drużyna zwycięży Mundial 2018 dowiemy się już 15 lipca 2018 roku, kiedy odbędzie się finał zawodów. 

Czy drużyna Wakandy miałby szansę wygrać Mundial 2018?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Black Panther Marvel