MŚ 2018: Kolumbijczycy chcą rewanżu z Anglią. Petycję podpisało już 170 tysięcy osób

Kamil Kacperski
06.07.2018 10:21
MŚ 2018: Kolumbijczycy chcą rewanżu z Anglią. Petycję podpisało już 170 tysięcy osób Fot. VI Images / Maurice van Steen WK/EAST NEWS

Kolumbijczycy są wściekli po przegranym meczu 1/8 finału mundialu. Rodacy Jamesa Rodrigueza postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć petycję o rewanż, którą podpisało już 170 tysięcy osób.

Kolumbia po dobrych występach w grupie H awansowała do 1/8 finału na mundialu w Rosji. James Rodriguez i spółka przegrali co prawda pierwszy mecz z Japonią (1:2), ale potem komfortowo wygrali z Polską (3:0) i Senegalem (1:0). Zespół Jose Nestora Perkmana wyszedł z 1. miejsca i zmierzył się z Anglią, z którą przegrał w rzutach karnych 4:3 po remisie 1:1. 

Jednak Kolumbijczycy są wściekli i domagają się rewanżu - kibice zwracają uwagę na dwa „błędy” amerykańskiego sędziego Marka Geigera. Według nich arbiter nie powinien podyktować „jedenastki”, którą na gola przekształcił Harry Kane. Drugim zarzutem wobec Amerykanina było przerwanie akcji, która „mogła się zakończyć golem Carlosa Bacci”.

Mundial 2018: Kolumbijczycy chcą rewanżu z Anglią

Mark Geiger stał się jednocześnie wrogiem publicznym numer 1 - kolumbijskie gazety określiły go „najgorszym sędzią świata”, a na temat meczu wypowiedział się nawet sam Diego Maradona, który po tym, jak odpadła Argentyna, postanowił wspierać swoich południowoamerykańskich braci. Piłkarz przyznał, ze decyzje arbitra były dla Kolumbii „monumentalną kradzieżą”.

Jak wspomnieliśmy, petycję o powtórne rozegranie meczu podpisało 170 tysięcy osób, ale bądźmy szczerzy - FIFA nie ma jakichkolwiek podstaw, aby powtórzyć spotkanie między Kolumbijczykami a Anglikami. Chyba, że doszuka się jakichś błędów pozaboiskowych, czy prób oszustwa z którejś ze stron. Może wtedy przy okazji powtórzą tego nieszczęsnego karnego Błaszczykowskiego.

Polska na MŚ 2018

Rosyjski mundial wypadł fatalnie w wykonaniu biało-czerwonych. Po dwóch przegranych meczach grupowych, z Senegalem (1:2) i wspomnianą Kolumbią (0:3) stracili szansę na awans do fazy pucharowej. W ostatnim meczu wygrali z Japonią 1:0, ale zdaniem wielu obserwatorów wykazali brak zaangażowania i sportowej postawy, pozwalając Japończykom grać na czas przy korzystnym wyniku.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczęły się 14 czerwca 2018. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.