MŚ 2018: Neymar padł ofiarą kolejnych żartów. Powstał nawet challenge

Kamil Kacperski
09.07.2018 11:26
Neymar|undefined Fot. AP/EAST NEWS

Niestety talizman Brazylijczyków nie przywiezie do ojczyzny pucharu mistrzostw świata. Neymar nie schodzi jednak z ust piłkarskiego świata, ale niestety z niekoniecznie pozytywnych powodów.

Jednym z najbardziej zapadających w pamięć obrazów pochodzących ze spotkań Brazylii był turlający się po ziemi Neymar, który podczas bycia faulowanym lubił dodawać coś od siebie, aby spowodować większe kary dla zawodników przeciwnych drużyn.

Na początku lipca 2018 roku piłkarz stał się bohaterem wideo, w którym turla się do rytmu piosenki „Rollin'” Limp Bizkit. Jednak zachowanie Neymara zdobyło na tyle dużo zainteresowania, że tego typu przeróbek pojawiło się więcej. Mało tego, na Twitterze pojawił się nawet #NeymarChallenge, który zapoczątkowano podczas jednego ze sparingów w lidze meksykańskiej:

Neymar Challenge - na czym polega?

Cała zabawa polegała na tym, że zawodnicy obydwóch drużyn w trakcie przerwy w meczu mieli za zadanie przeturlać się z linii środkowej aż do pola karnego. Ten, kto pierwszy dotknie granicy tego obszaru wygrywa. Ale największą popularność zdobyły za to wideo, które pokazywały duże grupy dzieci podczas treningów piłki nożnej - na dany sygnał młodzi piłkarze zaczynali prawdziwy festiwal turlania się po murawie:

Zabawa nie ominęła również naszych zwierzaków domowych. Użytkownik Twittera o nicku america_nito udostępnił wideo, na którym widzimy, jak jego pies również stara się wiarygodnie naśladować Neymara:

Brazylia zakończyła swoją przygodę z turniejem w Rosji w ćwierćfinale, który przegrała z Belgią 1:2 po samobójczym trafieniu Fernandinho i świetnym strzale Kevina De Bruyne. Honorową bramkę dla Canarinhos zdobył Renato Augusto po świetnym dośrodkowaniu Phillipe Coutinho.

Polska na MŚ 2018

Rosyjski mundial wypadł fatalnie w wykonaniu biało-czerwonych. Po dwóch przegranych meczach grupowych, z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3) stracili szansę na awans do fazy pucharowej. W ostatnim meczu wygrali z Japonią 1:0, ale zdaniem wielu obserwatorów wykazali brak zaangażowania i sportowej postawy, pozwalając Japończykom grać na czas przy korzystnym wyniku.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczęły się 14 czerwca 2018. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.