MŚ 2018: Polacy zostali wybrani najgorszą drużyną turnieju

Kamil Kacperski
12.07.2018 13:10
MŚ 2018: Polacy zostali wybrani najgorszą drużyną turnieju Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Portal realsport101.com wybrał najgorsze drużyny, które grały na mundialu w Rosji. Niestety, miejsce na szczycie tego rankingu przypadło reprezentacji Polski.

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji nie należą do najbardziej udanych występów Polaków na wielkich turniejach piłkarskich. Nasi rodacy w słabym stylu przegrali z Senegalem oraz Kolumbią, a następnie skromnie pokonali Japończyków i skończyli fazę grupową na ostatnim miejscu. Apetyty kibiców były większe, piłkarzy z resztą chyba też, ale niestety nie udało się awansować dalej i przygoda z mundialem reprezentacji skończyła się po 3 meczach.

Po powrocie do Polski, PZPN ogłosił, że Adam Nawałka odchodzi z roli selekcjonera reprezentacji, a 12 lipca 2018 roku ogłoszono, że jego miejsce zajmie dotychczasowy trener Wisły Płock, Jerzy Brzęczek, który doprowadził płocczan do 5. miejsca Ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Plotki twierdzą, że reprezentację opuszczą również Łukasz Piszczek i Kuba Błaszczykowski, ale na razie oficjalnych informacji z ich strony nie ma.

Polska najgorsza na mundialu

Słaby wynik spotkał się nie tylko z krytyką polskich kibiców i dziennikarzy, ale również i zagranicznych mediów. Portal realsport101.com przygotował zestawienie najgorszych drużyn na rozgrywanym w Rosji mundialu i to właśnie Polacy znaleźli się na szczycie tego niechlubnego rankingu. Drugie miejsce przypadło Panamie za „bycie najgorszą piłkarsko”. Podium zamknęli Niemcy, którzy byli „absolutnie największym rozczarowaniem turnieju”.

Dziennikarze portalu uargumentowali swoją decyzję rozczarowującą postawą polskich piłkarzy, a także „ponurym stylem gry” zaprezentowanym przez Lewandowskiego i spółkę:

Polska dostała (przynajmniej na papierze) najbardziej wyrównaną grupę, więc spodziewano się od tego zespołu wielkich rzeczy, zwłaszcza po osiągnięciu ćwierćfinału na Euro 2016 we Francji. Wydawało się, że obecne gwiazdy kierowane przez Roberta Lewandowskiego wreszcie przybiorą na sile. Wielu widziało Polskę jako czarnego konia mistrzostw w Rosji. Nie udało się jednak sprostać oczekiwaniom. Polacy zaprezentowali przygaszony i ponury styl gry i zasłużyli na miano najgorszej jedenastki tego turnieju.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczął się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska, wygranym przez gospodarzy aż 5:0. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagrała w grupie H z Senegalem (przegrana 1:2) i Kolumbią (przegrana 0:3). Reprezentacja zmierzyła się jeszcze z Japonią, z którą udało im się wygrać 1:0 po strzale Jana Bednarka. Polacy już we wrześniu rozpoczną rywalizację w Lidze Narodów. W grupie zmierzą się z Włochami i Portugalią. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.