Samsung zakończył współpracę z Adamem Nawałką. W jego miejsce wybrał Anję Rubik

Kamil Kacperski
02.07.2018 13:29
Adam Nawałka|undefined Fot. materiały prasowe

Selekcjoner reprezentacji Polski musiał pożegnać się z reklamami telefonów marki Samsung. W nowych spotach rolę Nawałki przejęła Anja Rubik.

„Nieważne jak mówią, ważne żeby mówili” - takie powiedzenie często możemy usłyszeć w kontekście celebrytów pokroju sióstr Godlewskich, czy innych tego podobnych wytworów rodzimej branży rozrywkowej. Nie wszyscy jednak zgadzają się z tą mądrością ludową, m.in. Samsung, który po zakończonej fazie grupowej na Mistrzostwach Światach w Rosji postanowił zakończyć współpracę z Adamem Nawałką.

Selekcjoner reprezentacji Polski występował w reklamie promującej smartfon Samsung Galaxy S9. Jednak porażka Polaków z Senegalem w pierwszym meczu, a następnie przypieczętowanie słabej formy przegraną z Kolumbijczykami spowodowały, że polski oddział koreańskiej korporacji postanowił zakończyć współpracę z Nawałką.

Nawałka out

Pierwsze negatywne komentarze dotyczące twarzy kampanii marketingowej pojawiły się właśnie po meczu z Kolumbijczykami. Na profilach społecznościowych Samsunga tysiące rozczarowanych kibiców w komentarzach dawało upust swojej frustracji wobec Nawałki przezywając go w mniej lub bardziej fantazyjne sposoby.

Na temat uciekania od złośliwych komentarzy przez wielkie firmy wypowiedział się Jacek Kotarbiński, który stwierdził, że wiele korporacji zakończy współpracę z reprezentantami, aby nie kojarzyć się z „przegranymi”:

Mogą pojawić się pewne obciążenia wizerunkowe np. kolejne kampanie reklamowe z wybranym sportowcem może spotykać fala hejtu, niekorzystnych komentarzy czy zwykłych złośliwości. To typowa sytuacja dla nadszarpnięcia reputacji sportowej. Najbardziej drastycznym efektem może być po prostu nie przedłużanie kontraktów reklamowych w takiej sytuacji

Tak postąpił właśnie Samsung, który postanowił zakończyć współpracę z Nawałką. Spoty z jego udziałem zostały zastąpione materiałami nagranymi z Anją Rubik, której wizerunek jest nieskalany porażką na mundialu w Rosji.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczął się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska, wygranym przez gospodarzy aż 5:0. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagrała w grupie H z Senegalem (przegrana 1:2) i Kolumbią (przegrana 0:3) oraz z Japonią (wygrana 1:0).

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.