Wygrana Meksyku na Mundialu spowodowała małe trzęsienie ziemi w Mexico City?

Kamil Kacperski
18.06.2018 13:54
Chucky Lozano |undefined Fot. AP/EAST NEWS

Takie głosy pojawiły się wczorajszego popołudnia, gdy Meksykanie rozgrywali mecz przeciwko obecnym mistrzom świata, Niemcom. Eksplozja radości zanotowana w stolicy kraju mogła spowodować niewielkie trzęsienie ziemi.

Późnym porankiem w Meksyku (czyli podczas meczu między zielono-białymi a Niemcami) odnotowano wstrząsy sejsmiczne na terenie Mexico City. Jednak według ekipy monitorującej tego rodzaju aktywności na terenie stolicy państwa, trzęsienie ziemi zostało wywołane sztucznymi metodami, a nie naturalnymi.

Instytut Zjawisk Geologicznych i Atmosferycznych w Meksyku stwierdził, że bardzo prawdopodobnie słabe trzęsienie ziemi zostało wywołane „ogromną ilością skakania”. Naukowcy dodali następnie, że zjawisko zostało odnotowane przez przynajmniej dwa oddzielne sensory.

Meksykanie wywołali trzęsienie ziemi

Ogromna ilość skakania zbiegła się wręcz idealnie w czasie z momentem, w którym młody skrzydłowy Meksykan, Hirving Lozano, wpakował w Moskwie piłkę do bramki strzeżonej przez Manuela Neuera podczas meczu grupy F. Mecz zakończył się zwycięstwem Meksyku 1:0, co okazało się być prawdopodobnie najbardziej zaskakującym wynikiem pierwszej kolejki spotkań grupowych na tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Potwierdzeniem tezy, według której wstrząsy były wywołane przez bawiących się Meksykan, były sceny, które odegrały się już po zakończonym spotkaniu. Świętujący kibice wyszli na ulice, a przez całą niedzielę na większości placów, osiedli i alei można było słyszeć kakofonię na którą składały się śpiewy kibiców, głośne okrzyki, a także rytmy wygrywane na klaksonach samochodowych. Cały Meksyk świętował zwycięstwo swoich reprezentantów, więc nikogo nie powinno dziwić, że na strzeloną bramkę zareagowano wywołaniem mini-trzęsienia ziemi. 

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczął się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska, wygranym przez gospodarzy aż 5:0. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Meksyk do tej pory zagrał 17 czerwca 2018 roku z Niemcami, których pokonał 1:0, a następnie zagra jeszcze 23 czerwca z Koreą Południową (godz. 17:00) oraz 27 czerwca ze Szwecją (godz. 16:00). Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00).

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.