Zbigniew Boniek zdradził, kiedy poznamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski

Kamil Kacperski
09.07.2018 10:42
Nawałka i Boniek|undefined Fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiedział na swoim Twitterze, kiedy poznamy następcę Adama Nawałki. Ogłoszenie nadejdzie już całkiem niedługo.

Po rozczarowującym mundialu w Rosji, Adam Nawałka ogłosił zakończenie współpracy z polską reprezentacją. W związku z tym, PZPN rozpoczął poszukiwania kandydatów, którzy zajęliby jego miejsce w kadrze. Wśród wymienianych nazwisk pojawiają się Slaven Bilic (były manager West Hamu), Gianni de Biasi (był selekcjonerem Albanii), czy z naszego podwórka Michał Probierz, czyli trener Cracovii Kraków. 

Głos na ten gorący temat zabrał sam prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który zdradził na swoim Twitterze datę konferencji prasowej dotyczącej nowego selekcjonera Polaków. Nazwisko trenera poznamy już 23 lub 24 lipca 2018 roku:

Zbigniew Boniek o nowym selekcjonerze Polski

Mówi się o tym, że PZPN chce postawić raczej na trenera zagranicznego. Dużo ekspertów sugeruje, że selekcjonerem polski zostanie Włoch, przez koneksję Bońka z Juventusu. Oprócz De Biasiego wymienia się jeszcze nazwisko Antonio Conte, czyli (jeszcze) obecnego managera Chelsea. Jest to raczej jeden z bardziej „odjechanych” pomysłów, podobnie z resztą jak sugerowanie, że nowym trenerem Polski mógłby zostać Arsene Wenger, który po 22 latach spędzonych w Arsenalu, jest obecnie bezrobotny.

Wszelkie spekulacje, domysły i plotki znajdą swoje potwierdzenie już 23 lub 24 lipca, kiedy odbędzie się konferencja prasowa PZPN, na której zostanie ogłoszony i zaprezentowany nowy selekcjoner polskiej kadry.

Polska na MŚ 2018

Rosyjski mundial wypadł fatalnie w wykonaniu biało-czerwonych. Po dwóch przegranych meczach grupowych, z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3) stracili szansę na awans do fazy pucharowej. W ostatnim meczu wygrali z Japonią 1:0, ale zdaniem wielu obserwatorów wykazali brak zaangażowania i sportowej postawy, pozwalając Japończykom grać na czas przy korzystnym wyniku.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczęły się 14 czerwca 2018. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.