Zobacz, ile przytyłeś od oglądania Mundialu

Michał Tomaszkiewicz
05.07.2018 14:22
Zobacz, ile przytyłeś od oglądania Mundialu Fot. zrzut ekranu

Niezapomniane wspomnienia to nie jedyna rzecz, która zostanie nam po oglądaniu meczów Mistrzostw Świata. Piłkarskie emocje lubią przecież pływać, a i chipsami nie pogardzą.

Jak już wiecie, Omni Calculator potrafi policzyć właściwie wszystko – nawet to, ile czasu musicie intensywnie leżeć, żeby spalić kalorie dostarczone przez jednego pączka.

Tym razem polscy naukowcy przyjrzeli się piłce nożnej – dzięki ich najnowszemu dziełu można sprawdzić, ile można przytyć podczas oglądania meczy i ile w tym samym czasie tracą na wadze biegający po boisku zawodnicy.

Obliczenia są mocno zakorzenione w polskiej rzeczywistości – autorzy kalkulatora uznali, że bez piwa do meczu nikt nie podchodzi, a chipsy (lub pizzę) wcina się podczas oglądania w tempie wymienianych przez piłkarzy podań.

Formularz przy tym nie ocenia – on rozumie, że oglądanie spotkań polskiej reprezentacji wymagało wprowadzenia do organizmu większej liczby płynów. Można przyznać się, ile się wypiło bez wstydu (lub dumy) – kalkulator nawet się wprowadzoną liczbą nie zająknie.

Mundialowy kalkulator kalorii – ile przytyłeś, oglądając mecze?

Wzór, według którego obliczany jest bilans wagowy oglądającego spotkanie, wygląda następująco:

kalorie_spalone = T * 60 * MET * 3,5 * W / 200 * N
• T - czas aktywności w godzinach
• W - Twoja waga w kilogramach
• MET - równoważnik metaboliczny, inaczej metaboliczny odpowiednik zadania
• N - liczba meczów obejrzanych / zagranych

Wynik uzyskiwany w tym obliczeniu odejmowany jest od liczby kalorii, które wypiliśmy i zjedliśmy podczas oglądania spotkania. Rezultat końcowy sprawdzacie na własną odpowiedzialność – czasami lepiej nie wiedzieć, jak bardzo piłka nożna podniosła nam wagę.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.