Pogoda
10.08.2018 16:36

Murale 3D jak żywe! Artysta tworzy złudzenie, że obrazy się ruszają

Można patrzeć i patrzeć na te murale, bo robią one piorunujące wrażenie!

Murale w 3D
foto: kadr z wideo

Dzięki muralom przestrzeń miejska staje się bardziej przyjazna dla mieszkańca, który ma dosyć otaczającego go szarego betonu. Artyści potrafią stworzyć niesamowite dzieła w najmniej odpowiednich do tego miejscach. Ściany bloków, opuszczone budynki, obskurne tunele czy mury dostają drugie życie dzięki grafice, która powoduje, że przechodzień może przystanąć i na moment się zamyślić. Mistrzem murali jest Banksy, ale artysta, o którym zaraz przeczytacie, jest równie ciekawym grafikiem.

Portugalski artysta Sergio Odeith wyniósł jednak murale do zupełnie innego poziomu. Otóż grafik tworzy obrazy 3D m.in. z wizerunkami zwierząt. Ogromne pszczoły czy pająki wyglądają mocno autentycznie wywołując niepokój u widzów.

Murale 3D - artysta tworzy złudzenie, że obrazy się ruszają

Stojąc przy ścianie i oglądając grafiki z różnych stron odnośni się wrażenie, że obiekt porusza się na ścianie. Niektóre prace zostały wykonane na kilku płaszczyznach, przez co obraz wydaje się jeszcze bardziej realny.

Zobaczcie resztę dzieł Sergio Odeitha:

Równie piorunujące wrażenie robią tatuaże 3D. Moda na dziary nadal trwa i coraz więcej osób decyduje się na tego typu tatuaże, które wyglądają bardzo realistycznie.

Aleksandra Degórska
Tagi: adrenalina