Pogoda
04.02.2016 14:28

Music Wrap tworzy osobistą przestrzeń dźwiękową

Ekstrawaganckie słuchawki, zestaw głośnomówiący oraz przenośny głośnik w jednym – tak prezentuje się Music Wrap, gadżet dla miłośników muzyki.

Music Wrap tworzy osobistą przestrzeń dźwiękową
foto: materiały prasowe

Music Wrap ciężko zaszufladkować. Służy co prawda jako słuchawki, ale w odmienny od tradycyjnego sposób. Owinięty wokół szyi gadżet przesyła ukierunkowany strumień dźwięku, który jest dobrze słyszany przez użytkownika, ale nie dociera do uszu osób postronnych. Słuchający nie odcina się od dźwięków dochodzących z okolicy.

Pozwala to na przykład słuchać muzyki podczas miejskich przejażdżek rowerem i z pełną uwagą obserwować wydarzenia w najbliższej okolicy. Music Wrap potrafi także przekazywać głosowe wskazówki z aplikacji nawigacyjnych.

Gadżet może również służyć jako zestaw słuchawkowy – specjalny przycisk pozwala na odbieranie i kończenie połączeń. Tak jak w przypadku muzyki, wypowiedzi rozmówcy słyszalne są głównie dla użytkownika gadżetu.

Dzięki elastycznemu pałąkowi Music Wrap może przybierać różne formy. Twórcy pokazują owijanie urządzenia wokół uchwytów, kranów, rąk czy ramion plecaka – w każdej z tych konfiguracji gadżet jest w pełni sprawny. Po odpowiednim wyprofilowaniu można uzyskać nawet podstawkę pod smartfona. Gadżet sprawdza się ponadto w roli bezprzewodowego głośnika.

Music Wrap łączy się z komputerem za pomocą interfejsu Bluetooth, wbudowany akumulator pozwala na osiem godzin pracy. Gadżet jest odporny na warunki pogodowe, takie jak duża wilgotność czy opady. Projektanci przestrzegają jednak przed próbami zanurzania urządzenia w wodzie.

Twórcy Music Wrap przekonują, że korzystanie z ich urządzenia jest zdrowsze niż słuchanie muzyki za pomocą słuchawek. I bez znaczenia jest, czy są to modele douszne, czy nauszne – używanie ich może prowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu.

Przewidywana cena urządzenia ma wynosić 69 dolarów. Pierwsze osoby, które wsparły projekt finansowo na Kickstarterze mogły otrzymać Music Wrap w cenie o 20 dolarów niższej.

Co słuchalibyście w osobistej przestrzeni dźwiękowej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety