Pogoda
08.04.2020 12:26

NASA oferuje wirtualne spacery po kosmosie i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Amerykańska agencja kosmiczna postanowiła walczyć z nudą panującą w trakcie epidemii koronawirusa i dała możliwość wirtualnego spaceru po planetach spoza naszego układu słonecznego.

NASA oferuje wirtualne spacery po kosmosie i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
foto: NASA/Heritage Space/Image State/East News

NASA zaprezentowała niedawno inicjatywę "NASA at Home". Ta ma pozwolić nam na poznanie kulisów pracy w agencji kosmicznej, a także na poznanie wielu ciekawych szczegółów dot. ostatnich odkryć organizacji. Wszystko odbywa się oczywiście w zaciszu naszych domów i ma zachęcać nas do przestrzegania rządowych obostrzeń.

NASA at Home - przejdźcie się po kosmosie

Projekt zawiera darmową kolekcję filmów, podcastów, e-booków oraz materiałów wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli za darmo spojrzeć na Ziemię z perspektywy teleskopu Hubble’a, czy udać się na kosmiczny spacer po pełnym lawy 55 Cancri e lub planecie Trappist-1e, a także usiąść w fotelu pilota statku powietrznego NASA.

Księżyc
Księżyc
Przeczytaj także NASA pokazała niewidoczną stronę Księżyca. Przelecieli nad nią członkowie misji Apollo 13

Na temat projektu NASA wypowiedziała się rzeczniczka prasowa agencji, Bettina Incan:

"

Ludzie na całym świecie, a zwłaszcza studenci i uczniowie, szukają sposobów na wychodzenie z domu, bez wychodzenia z domu. Jako NASA mamy sposób, żeby przeprowadzić obserwacje nieba, czy nawet zobaczyć siebie w kosmosie, jednocześnie zachowując wszystkie reguły bezpieczeństwa. "

Inicjatywa od amerykańskiej agencji kosmicznej "NASA at Home" zawiera materiały dla każdej grupy wiekowej, a także posiada różne "poziomy wtajemniczenia". Osoby znające się na fizyce i astronomii mogą pomóc w poszukiwaniach nowych brązowych karłów i planet. Całość jest dostępna na oficjalnej stronie NASA. 

Zarazki
Zarazki
Przeczytaj także Jak szybko przenosimy zarazki? Inżynier NASA pokazał proces za pomocą świecącego proszku

Skorzystacie z inicjatywy NASA?

Tagi: Newsy koronawirus