NASA przedstawia skafandry, w których astronauci polecą na Księżyc i Marsa

16.10.2019 09:48
nasa|undefined Fot. źródło: NASA / materiały prasowe

Dwójka inżynierów amerykańskiej agencji pokazało mediom, jak będą wyglądać astronauci w trakcie programu księżycowego NASA.

Dwa rodzaje skafandrów stworzonych z myślą o astronautach chodzących po księżycu zostało przedstawione w nocy z 15 na 16 października 2019.. Dwójka inżynierów pojawiło się w strojach w siedzibie NASA w Waszyngtonie. Media mogły zobaczyć pierwsze stroje o zerowej grawitacji, które zostaną wykorzystane w trakcie programu kosmicznego Artemis.

NASA powróci na księżyc w 2024

NASA planuje, aby kolejni ludzie wylądowali na księżycu w 2024 roku. Agencja ma nadzieję, że możliwa będzie kolonizacja księżyca. Kolonia ma być następnie wykorzystana jako przystanek w trakcie ewentualnej misji na Marsa.

Przeczytaj także

Jeden z kombinezonów, ten stworzony z pomarańczowej tkaniny, będzie wykorzystywany przez astronautów wewnątrz statku kosmicznego. W drugim, o wiele większym i białym skafandrze, astronauci będą przebywać na powierzchni księżyca. NASA podkreśla, że nowe skafandry ułatwiają chodzenie, schylanie i i kucanie w trakcie przebywania na powierzchni ziemskiego satelity.

Zasadniczo moim zadaniem jest wziąć koszykówkę, ukształtować ją jak człowieka, utrzymać przy życiu w trudnych warunkach i dać im mobilność do wykonywania swojej pracy,

Wyjaśniła swoją rolę w tworzeniu strojów Amy Ross — główny inżynier NASA ds. Skafandrów.

nasa Fot. źródło: NASA / materiały prasowe

Jest to pierwszy od 40 lat skafander, jaki stworzyła Amerykańska Agencja Kosmiczna.

Widzieliście dzisiaj prototyp odzieży ciśnieniowej. System podtrzymywania życia powrócił do laboratorium w Houston. Chcemy systemów, które pozwolą naszym astronautom być naukowcami na powierzchni Księżyca.

Opowiedział mediom Chrisa Hansen kierownik w biurze projektowym skafandra NASA.

Do wyprawy na księżyc zostało jedynie 5 lat.

Zobacz także:  NASA panikuje. Misję ochrony Ziemi przed globalną zagładą zaplanowano na 2021

Kacper Peresada Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.