NASA przedstawia skafandry, w których astronauci polecą na Księżyc i Marsa

16.10.2019 09:48
nasa|undefined Fot. źródło: NASA / materiały prasowe

Dwójka inżynierów amerykańskiej agencji pokazało mediom, jak będą wyglądać astronauci w trakcie programu księżycowego NASA.

Dwa rodzaje skafandrów stworzonych z myślą o astronautach chodzących po księżycu zostało przedstawione w nocy z 15 na 16 października 2019.. Dwójka inżynierów pojawiło się w strojach w siedzibie NASA w Waszyngtonie. Media mogły zobaczyć pierwsze stroje o zerowej grawitacji, które zostaną wykorzystane w trakcie programu kosmicznego Artemis.

NASA powróci na księżyc w 2024

NASA planuje, aby kolejni ludzie wylądowali na księżycu w 2024 roku. Agencja ma nadzieję, że możliwa będzie kolonizacja księżyca. Kolonia ma być następnie wykorzystana jako przystanek w trakcie ewentualnej misji na Marsa.

Przeczytaj także

Jeden z kombinezonów, ten stworzony z pomarańczowej tkaniny, będzie wykorzystywany przez astronautów wewnątrz statku kosmicznego. W drugim, o wiele większym i białym skafandrze, astronauci będą przebywać na powierzchni księżyca. NASA podkreśla, że nowe skafandry ułatwiają chodzenie, schylanie i i kucanie w trakcie przebywania na powierzchni ziemskiego satelity.

Zasadniczo moim zadaniem jest wziąć koszykówkę, ukształtować ją jak człowieka, utrzymać przy życiu w trudnych warunkach i dać im mobilność do wykonywania swojej pracy,

Wyjaśniła swoją rolę w tworzeniu strojów Amy Ross — główny inżynier NASA ds. Skafandrów.

nasa Fot. źródło: NASA / materiały prasowe

Jest to pierwszy od 40 lat skafander, jaki stworzyła Amerykańska Agencja Kosmiczna.

Widzieliście dzisiaj prototyp odzieży ciśnieniowej. System podtrzymywania życia powrócił do laboratorium w Houston. Chcemy systemów, które pozwolą naszym astronautom być naukowcami na powierzchni Księżyca.

Opowiedział mediom Chrisa Hansen kierownik w biurze projektowym skafandra NASA.

Do wyprawy na księżyc zostało jedynie 5 lat.

Zobacz także:  NASA panikuje. Misję ochrony Ziemi przed globalną zagładą zaplanowano na 2021

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.