NASA szuka w Polsce nowych technologii

Michał Tomaszkiewicz
15.04.2016 12:51
NASA szuka w Polsce nowych technologii Fot. spaceappschallenge.org

Po raz pierwszy zawita do Polski hackathon NASA Space Apps Challenge – konkurs amerykańskiej agencji kosmicznej poszukującej nowych pomysłów do wykorzystania podczas zdobywania kosmosu.

Impreza kierowana jest przede wszystkim do naukowców i programistów, jednak mogą w niej wziąć udział także studenci, inżynierowie, wynalazcy i inne osoby, które „lubią rozwiązywać problemy”.

Organizatorzy sugerują budowanie zespołów składających z 4–5 osób, z których każda powinna posiadać inne kompetencje i umiejętności. Zawody odbędą się w dniach 23-24 kwietnia 2016 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jury wyłoni 2 najlepsze projekty, które zostaną przekazane ekspertom z NASA. 25 najlepiej ocenionych zespołów zostanie zaproszonych na finał imprezy odbywający się w USA. Eliminacje odbędą się w 193 lokalizacjach w 72 krajach.

Organizatorzy zapowiadają, że wśród zadań, jakie zostaną postawione przed uczestnikami, będzie między innymi stworzenie plecaka rakietowego dla osób poruszających się po Marsie, zaprojektowanie przydatnej w kosmosie elektroniki ubieralnej oraz napisanie gry symulującej działanie stacji orbitalnej i kolonii pozaziemskiej.

Cel, jaki stawiany jest przed uczestnikami wydarzenia to zaplanowanie, zaprojektowanie i wykonanie prototypu, a następnie opisanie go w prezentacji przed członkami jury.

Obszary, w jakich będą mogły pracować zespoły to:

  • Aeronautyka
  • Ziemia
  • Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
  • Podróż na Marsa
  • Układ Słoneczny i nie tylko
  • Technologia kosmiczna

Oceniana ma być przede wszystkim innowacyjność wykorzystania technologii oraz to, jak wielki wpływ może ona mieć na przyszłe działania w kosmosie. Jury będzie również brało pod uwagę kompletność rozwiązania oraz sposób jego prezentowania.

Macie jakieś pomysły na podbój kosmosu?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.