NASA zrobiła aplikację do robienia selfie w kosmosie

Michał Tomaszkiewicz
23.08.2018 13:48
NASA Selfies|undefined Fot. materiały prasowe

NASA coraz lepiej radzi sobie w czasach internetów, facebooków i instagramów – najnowsza propozycja agencji to program, który pozwala użytkownikom robić sobie selfie na tle oszałamiających kosmicznych obiektów.

Agencja kosmiczna za to nie do końca dobrze czuje się jeszcze w zawiłościach komunikacji w erze Twittera - dziewczyna, która w bardzo ekspresyjny (aczkolwiek wulgarny) sposób pochwaliła się dostaniem stażu w NASA została go bardzo szybko pozbawiona, chociaż może to mieć coś wspólnego z tym, w jaki sposób i do kogo napyskowała po zwróceniu jej uwagi na używany język.

Programy NASA Selfies oraz NASA's Exoplanet Excursions powstały, aby uczcić 15 lat misji teleskopu kosmicznego Spitzer.

Ten drugi program pozwala obejrzeć w wirtualnej rzeczywistości, jak artyści wyobrażają sobie wygląd planet odkrytych przy odległych gwiazdach – przy czym fantazją jest tylko ich wygląd, wszystkie dane dotyczące wielkości poszczególnych ciał niebieskich oraz parametrów orbity jest zgodna z rzeczywistym stanem.

NASA Selfies z kolei to aplikacja, która pozwoli cyknąć sobie fotkę w kombinezonie kosmicznym, na tle najbardziej malowniczych zakątków naszej galaktyki. W premierowej wersji aplikacji jest ich około 30, ich lista ma być sukcesywnie wydłużana wraz z nowymi odkryciami. każde ujęcie uzupełnione jest o garść najciekawszych informacji o obiekcie.

Kosmiczne selfie w aplikacji NASA

NASA Selfies Fot. foto: materiały prasowe

Oczywiście cały urok programu polega na tym, że nie trzeba marnować setek, a może i tysięcy lat życia, żeby dostać się do miejsca, z którego można będzie zrobić spektakularne zdjęcie – NASA Selfies pozwala trochę oszukiwać, jako że po zrobieniu sobie fotki w domu można wybrać, skąd chciałoby się mieć turystyczną pamiątkę.

Obsługa programu jest nadzwyczaj prosta, a uzyskaną fotkę można od razu opublikować w mediach społecznościowych, pamiętając przy tym, żeby oznaczyć się w odpowiednim zakątku Drogi Mlecznej.

Program dostępny jest całkowicie za darmo w sklepie Google Play oraz Apple App Store.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.