NBA 2K21 wprowadziło reklamy, których nie da się pominąć

20.10.2020 12:05
NBA 2K21 wprowadziło reklamy, których nie da się pominąć Fot. materiały prasowe/2K

Trochę ponad miesiąc po premierze NBA 2K21, w grze pojawiły się niemożliwe do pominięcia reklamy zestawu do VR Oculus Quest 2. Jak nietrudno się domyślić, gracze nie są zadowoleni z takiego obrotu zdarzeń.

Ktoś mógłby pomyśleć, że skoro płaci się za grę pełną cenę, która wynosi ponad 200 złotych, a w tej produkcji są jeszcze mikropłatności, to raczej nie trzeba się martwić o kolejne dodatkowe "utrudniacze życia". I ten ktoś byłby w błędzie, bo jak pokazują twórcy NBA 2K21, nawet w pełnej wersji wysokobudżetowej gry można umieścić zagrania znane z darmowych gierek free-to-play ze smartfonów.  

NBA 2K21 ma reklamy, których nie można pominąć

W grze pojawiły się niedawno niemożliwe do pominięcia reklamy sprzętu Oculus Quest 2. Te pojawiają się w trakcie ładowania kolejnych meczy grając w trybie kariery. Z relacji graczy wynika, że pojawiają się na wszystkich 3 platformach, gdzie gra jest dostępna (tzn. Xbox One, Playstation 4 i na pecetach). Takie zagranie, znane z chociażby darmowych gierek na smartfony, nie spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy.

Przeczytaj także

Takie zagranie byłoby całkowicie zrozumiałe w grze free-to-play. W końcu wiadomo - twórcy gry muszą jakoś zarabiać na swojej produkcji. Jednak wrzucanie reklam do pełnych wersji gier sprzedawanych za normalną cenę 60-70 dolarów (250-280 złotych) jest według graczy przegięciem i zagraniem poniżej pasa:

To jest obrzydliwe. Gra warta 70-100 dolarów, która już zawiera mikrotransakcje. A do tego dorzucają jeszcze pełne reklamy. Nie do zaakceptowania.

Przeczytaj także

NBA 2K21 będzie droższy na nowych konsolach

Oprócz tego niedawno twórcy NBA 2K21 potwierdzili, że gra w wersjach na Playstation 5 i Xbox Series S/X będzie kosztowała 70 dolarów, czyli 10 dolarów więcej, niż wersja na konsole obecnej generacji. Można więc z pełną pewnością stwierdzić, że 2K jest pod ostrym ostrzałem ze strony graczy, którzy na mediach społecznościowych nawołują nawet do bojkotu gry i tzw. głosowania portfelem.

NBA 2K21 zadebiutowało na konsolach obecnej generacji i pecetach 4 września 2020 roku. Premiera wersji na konsole nowej generacji jest planowana kolejno na 10 i 12 listopada (najpierw na Xbox Series S/X, potem na PS5).

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.