NFL przeznaczy 250 MILIONÓW DOLARÓW na walkę z niesprawiedliwością społeczną

12.06.2020 13:22
NFL przeznaczy 250 MILIONÓW DOLARÓW na walkę z niesprawiedliwością społeczną Fot. Icon SMI/Photoshot/REPORTER/East News

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Michael Jordan i Jordan Brand przeznaczą na walkę z niesprawiedliwością społeczną 100 milionów dolarów w ciągu 10 lat. Wygląda na to, że w NFL obudził się duch rywalizacji.

Niedawne wydarzenia związane ze śmiercią George'a Floyda wstrząsnęły Ameryką. Kraj stał się miejscem protestów, a także niestety zamieszek. Ludzie domagają się równouprawnienia, zakończenia policyjnej brutalności, a także ukarania osób odpowiedzialnych za śmierć czarnoskórego mężczyzny. W sprawę zaangażowały się również ogromne korporacje, które próbują w jakiś sposób pomóc.

NFL przeznaczy 250 milionów dolarów na walkę o równouprawnienie

Kwoty przeznaczone na działalność charytatywną szybko zaczęły osiągać niemalże absurdalne rozmiary. Jeszcze niedawno informowaliśmy, że Michael Jordan postanowił przeznaczyć 10 milionów dolarów rocznie przez najbliższe 10 lat na walkę o sprawiedliwość społeczną, wpłacając datki na różne organizacje non-profit i charytatywne, zajmujące się sprawami społecznymi.

Przeczytaj także

Ta deklaracja Jego Powietrznej Mości obudziła chyba w NFL ducha rywalizacji, ponieważ kilka dni później komisarz ligi Roger Goodell ogłosił, że National Football League przez najbliższe 10 lat przeznaczy 250 milionów dolarów na walkę z niesprawiedliwością społeczną. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu NFL (tłumaczenie PAP):

NFL i nasze kluby będą nadal współpracować z futbolistami ligi, by wesprzeć programy dotyczące reform wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, reform policyjnych oraz rozwoju gospodarczego i edukacyjnego. Poza zobowiązaniami finansowymi będziemy wciąż wykorzystywać naszą platformę i kanały medialne, by kłaść większy nacisk na podnoszenie świadomości i promowanie edukacji w zakresie sprawiedliwości społecznej wśród kibiców oraz pomagać w budowaniu jedności.

Oczywiście NFL ma dość bogatą historię związaną z niesprawiedliwością społeczną. Jeszcze 4 lata temu za protestowanie przeciwko brutalności policyjnej i niesprawiedliwości z ligi został wydalony rozgrywający Colin Kaepernick. Zawodnik kilkukrotnie klękał w trakcie hymnu, aby pokazać swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji społecznej w USA.

I chociaż "Kap" nadal nie ma pracy, to NFL chyba chce naprawić swój błąd. Jak wyjaśnił Goodell:

My, NFL, potępiamy rasizm i systemowy ucisk osób ciemnoskórych. Przyznajemy, że myliliśmy się i nie słuchaliśmy wcześniej naszych zawodników. Zachęcamy teraz wszystkich do zabrania głosu i pokojowego protestowania. Bez ciemnoskórych zawodników nie byłoby naszej ligi. Obecne protesty w całym kraju są symbolem wielowiekowej ciszy, nierówności i ucisku czarnych graczy, trenerów, kibiców i pracowników klubów.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.