Pogoda
12.06.2020 13:22

NFL przeznaczy 250 MILIONÓW DOLARÓW na walkę z niesprawiedliwością społeczną

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Michael Jordan i Jordan Brand przeznaczą na walkę z niesprawiedliwością społeczną 100 milionów dolarów w ciągu 10 lat. Wygląda na to, że w NFL obudził się duch rywalizacji.

NFL przeznaczy 250 MILIONÓW DOLARÓW na walkę z niesprawiedliwością społeczną
foto: Icon SMI/Photoshot/REPORTER/East News

Niedawne wydarzenia związane ze śmiercią George'a Floyda wstrząsnęły Ameryką. Kraj stał się miejscem protestów, a także niestety zamieszek. Ludzie domagają się równouprawnienia, zakończenia policyjnej brutalności, a także ukarania osób odpowiedzialnych za śmierć czarnoskórego mężczyzny. W sprawę zaangażowały się również ogromne korporacje, które próbują w jakiś sposób pomóc.

NFL przeznaczy 250 milionów dolarów na walkę o równouprawnienie

Kwoty przeznaczone na działalność charytatywną szybko zaczęły osiągać niemalże absurdalne rozmiary. Jeszcze niedawno informowaliśmy, że Michael Jordan postanowił przeznaczyć 10 milionów dolarów rocznie przez najbliższe 10 lat na walkę o sprawiedliwość społeczną, wpłacając datki na różne organizacje non-profit i charytatywne, zajmujące się sprawami społecznymi.

Odell Beckham Jr.
Odell Beckham Jr.
Przeczytaj także Zawodnik NFL założył buty z wizerunkiem Jokera. Liga kazała mu je zdjąć

Ta deklaracja Jego Powietrznej Mości obudziła chyba w NFL ducha rywalizacji, ponieważ kilka dni później komisarz ligi Roger Goodell ogłosił, że National Football League przez najbliższe 10 lat przeznaczy 250 milionów dolarów na walkę z niesprawiedliwością społeczną. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu NFL (tłumaczenie PAP):

"

NFL i nasze kluby będą nadal współpracować z futbolistami ligi, by wesprzeć programy dotyczące reform wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, reform policyjnych oraz rozwoju gospodarczego i edukacyjnego. Poza zobowiązaniami finansowymi będziemy wciąż wykorzystywać naszą platformę i kanały medialne, by kłaść większy nacisk na podnoszenie świadomości i promowanie edukacji w zakresie sprawiedliwości społecznej wśród kibiców oraz pomagać w budowaniu jedności. "

Oczywiście NFL ma dość bogatą historię związaną z niesprawiedliwością społeczną. Jeszcze 4 lata temu za protestowanie przeciwko brutalności policyjnej i niesprawiedliwości z ligi został wydalony rozgrywający Colin Kaepernick. Zawodnik kilkukrotnie klękał w trakcie hymnu, aby pokazać swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji społecznej w USA.

I chociaż "Kap" nadal nie ma pracy, to NFL chyba chce naprawić swój błąd. Jak wyjaśnił Goodell:

"

My, NFL, potępiamy rasizm i systemowy ucisk osób ciemnoskórych. Przyznajemy, że myliliśmy się i nie słuchaliśmy wcześniej naszych zawodników. Zachęcamy teraz wszystkich do zabrania głosu i pokojowego protestowania. Bez ciemnoskórych zawodników nie byłoby naszej ligi. Obecne protesty w całym kraju są symbolem wielowiekowej ciszy, nierówności i ucisku czarnych graczy, trenerów, kibiców i pracowników klubów. "

kot
kot
Przeczytaj także Kot, który przerwał mecz NFL nadal na wolności!
Tagi: Newsy