Pogoda
16.02.2017 11:08

Na Facebooku będzie można znaleźć pracę

Facebook pokaże nam już nie tylko posty znajomych, śmieszne filmiki i obrazki oraz reklamy – serwis staje się pośrednikiem na rynku pracy i oferuje przeprowadzanie rekrutacji bez konieczności wychodzenia z portalu.

Na Facebooku będzie można znaleźć pracę
foto: kadr z wideo

Internetowy gigant podkreśla, że możliwość dodawania i odpowiadania na ogłoszenia o pracę to tak naprawdę tylko stworzenie odpowiednich narzędzi dla przedsiębiorstw, które i tak wykorzystywały już Facebooka do poszukiwania pracowników.

Serwis powołuje się na badania przeprowadzone wśród małych przedsiębiorstw w USA – 40% z nich przyznało, że przeprowadzany przez nie proces rekrutacji był trudniejszy i bardziej skomplikowany, niż się spodziewano.

Facebook chce to zmienić – stworzenie i udostępnienie ogłoszenia o pracę ma być tak proste, jak opublikowanie zwykłego posta. Dowód na to ma znajdować się na poniższym wideo:

Ogłoszenie o pracę zainteresowani będą oglądać na swojej tablicy – algorytm ich wyświetlania ma dostosowywać oferty do oczekiwań i preferencji potencjalnych pracowników. Przedsiębiorstwa mogą zapłacić za zwiększenie zasięgu posta o oferowaniu zatrudnienia.

Odpowiedzenie na ogłoszenie ma być równie proste, jak jego stworzenie – dane użytkownika Facebooka mają być pobierane automatycznie z bazy danych (przy czym ubiegający się o prace będzie je mógł przed wysłaniem zmienić, tak by jego historia zatrudnienia nie ograniczała się do korporacji „Szlachta nie pracuje”). Dodatkowa komunikacja pomiędzy kandydatem a pracodawcą odbywa się za pośrednictwem Messengera.

Szukając pracy nie będzie nawet trzeba przerywać oglądania śmiesznych filmów – Facebook wprowadził możliwość odtwarzania miniaturek wideo podczas przeglądania postów.

Rekrutacja przez Facebooka na początku możliwa będzie w USA i Kanadzie – na razie brak informacji na temat terminów wdrażania rozwiązania w innych krajach.

Będziecie rozglądać się za pracą na Facebooku?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook