Na Facebooku można teraz rzygać tęczą

Michał Tomaszkiewicz
12.06.2017 11:32
Na Facebooku można teraz rzygać tęczą Fot. materiały prasowe

Do standardowych reakcji Facebooka dołączyła tęcza – dzięki niej z dumą można oznaczać posty, które wprawiły nas w intensywne ukontentowanie. Chyba, że jest się homofobem.

W zależności od punktu widzenia, nowa reakcja promuje tolerancję i różnorodność lub jest ohydnym lewackim atakiem na tradycyjne wartości.

„Duma” pojawiła się na Facebooku w ramach czerwcowych obchodów „LGBT Pride Month” – miesiąca, w którym społeczność która nie jest jednoznacznie heteroseksualna świętuje swoją odmienność.

Tęcza jako reakcją będzie dostępna do końca czerwca. Żeby móc jej używać, trzeba jednak zdobyć się na swoiste wyjście z szafy – tęcza trafia do arsenału facebookowych reakcji u osób, które zadeklarują swoje wsparcie dla LGBT poprzez polubienie strony społeczności pod tym adresem.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Po kliknięciu gdzie trzeba „Dumę” będzie można okazywać zarówno podczas korzystania z Facebooka poprzez www, jak i z aplikacji. Tęcza pojawia się na profilach w kilka–kilkanaście minut po pozostawieniu „lajka”.

W Polsce ten sympatyczny znak wsparcia dla możliwości życia w zgodzie ze swoimi przekonaniami i preferencjami zdążył już nabrać zupełnie innego znaczenia – tęcza jest chętnie pozostawiana na profilu wiodącej w sondażach polskiej partii politycznej.

Być może dzięki temu tęcza stanie się popularniejsza, niż wprowadzone w 2016 roku reakcje – ze statystyk wynika, ze stanowią one zaledwie kilka procent wszystkich interakcji z postami dokonywanych przez użytkowników.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

„Duma” to nie jedyna nowość związana z miesięcznym świętem LGBT - użytkownicy Facebooka i Messengera mogą dodać do swoich zdjęć profilowych tęczowe elementy, pojawiły się także nowe wielokolorowe filtry i maski do aplikacji  Facebook Camera.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.