Na Kaszubach powstanie Shire

Robert Skowronski
09.06.2017 13:21
Na Kaszubach powstanie Shire Fot. kadr z filmu

Tego przynajmniej chce Paweł Sokol, który zbiera na ten cel pieniądze w serwisie Pomagam.pl. Wesprzecie go?

Jak twierdzi sam inicjator pomysł na przeniesienie Shire na polskie ziemie narodził się w jego głowie 15 lat, czyli przynajmniej od czasu premiery „Władcy Pierścieni: Dwóch wież”. Tak Paweł Sokol opisuje nadrzędny cel akcji:

Marzyłem o stworzeniu raju na ziemi rodem z Tolkienowskiego świata Śródziemia. Krainy spokoju i szczęścia gdzie każdy zmęczony życiem w cywilizacji będzie mógł przyjechać i oderwać się choć na chwilę od trosk tego świata. Postanowiłem stworzyć Shire - Hobbiton. Tutejsze domki będą dostosowane oczywiście do rozmiarów ludzi.

Na stronie Pomagam.pl twórca umieścił wizualizację tego, jak może wyglądać Shire na Kaszubach:

story_20678_1495652637 Fot. foto: pomagam.pl/shire

Paweł Sokol przyznał, że kupił dużą działkę na Kaszubach, która usiana jest pagórkami, lasami, jest też jezioro i co najważniejsze... brak sąsiadów. Powstaje tam już pierwszy hobbici domek, na który zostały wydane odpowiednie pozwolenia dotyczące budowy. Jednak cała inicjatywa wymaga wsparcia innych, aby udało się ją zrealizować. Potrzebne są pieniądze na drewno konstrukcyjne, tarcicę, deski, materiały do budownictwa naturalnego, takie jak słoma, glina, materiały izolacyjne oraz wykończenie wnętrza, kominek, instalacje wod-kan, łącznie z przydomową oczyszczalnią ścieków.

Udało się już zebrać 5 480 zł (stan na 9 czerwca 2017) z wymaganych 25 tysięcy zł, co stanowi 21% ogólnej kwoty. Pawła możecie wesprzeć pod TYM linkiem i dołączyć do innych 54 osób, które zainteresowały się akcją.

Oczywiście polski Shire nie będzie atrakcją zamkniętą. Każdy będzie tu mógł wynająć przytulny domek. Dla kogo będzie kierowane to miejsce?

Dla ludzi zmęczonych uganianiem się za światem i pieniądzem. Ludzi, którzy pragną świętego spokoju. To zamierzam stworzyć dla was i dla siebie nie ukrywam. Azyl dla każdego potrzebującego. Poza miejscem oddam tam także swoje serce, które zamierzam poświęcić ludziom zagubionym, może wskazać drogę lub uwierzyć, w to że marzenia się spełniają, jeśli bardzo tego pragniesz.

Na początku ma powstać tylko jedna norka, ale w planach jest ich aż pięć, a do tego cztery elfie domy na drzewach.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.