Na Kickstarterze pojawił się telefon składany jak meble z IKEI

Michał Tomaszkiewicz
26.10.2018 15:18
Na Kickstarterze pojawił się telefon składany jak meble z IKEI Fot. kadr z wideo

Prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna. Teraz do listy można dodać nowy punkt – o złożeniu własnego telefonu komórkowego.

MAKERphone z miejsca podbił serca internautów – chorwaccy inżynierowie chcieli zebrać na zrealizowanie swojego projektu 15 000 dolarów, tymczasem ich projekt błyskawicznie zebrał 10 razy więcej środków – a do końca akcji został jeszcze miesiąc.

Skonstruowany przez nich telefon rozprowadzany jest w postaci komponentów, które należy samodzielnie złożyć. Odważni mogą przystąpić do procedury z marszu, bardziej ostrożni mogą sięgnąć po dołączoną instrukcję montażu.

makerphone_02 Fot. foto: materiały prasowe

Jeśli wybierze się tę drugą opcję, sprawny i działający telefon powinno się otrzymać w około 7 godzin od wkręcenia pierwszej śrubki. Cały proces ma być tak łatwy, że poradzić z nim ma sobie dziecko – twórcy MAKERphone’a przeprowadzili testy na 11 latku.

MAKERphone – telefon komórkowy do samodzielnego złożenia

Możliwości gotowego telefonu mają zależeć tylko i wyłącznie od obrotności właściciela – podstawowe funkcje, takie jak wykonywanie połączeń głosowych i wysyłanie/odbieranie wiadomości, dostępne są od ręki. Jeśli potrzeby użytkownika są większe – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pożądaną przez siebie aplikację samodzielnie sobie napisał.

MAKERphone powstał bowiem jako narzędzie edukacyjne, mające bawić i inspirować do programowania w Pythonie czy z wykorzystaniem Scratcha. Przykładowe programy i gry dostarczane są na karcie pamięci (o pojemności 128 MB) wraz z innymi komponentami.

Osoby, które chcą zakupić dla siebie MAKERphone’a mają wybór – za 94 dolary mogą nabyć kupkę elementów, z których będą próbować złożyć urządzenie, bądź tez dopłacając 5 dolarów mogą sięgnąć po model już złożony i uruchomiony.

Twórcy obiecują dostarczenie zamówionych MAKERphone’ów w marcu 2019 roku.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.