Pogoda
11.10.2019 12:11

Na PGA rozpęta się prawdziwe piekło. Można będzie zagrać w DOOM Eternal

Tego wydarzenia gracze z całej Europy mogą nam tylko zazdrościć. Na targach Poznań Game Arena można będzie sprawdzić, jak gra się w DOOM Eternal i sieje popłoch wśród piekielnych demonów. Gra, od premiery której dzielą nas jeszcze miesiące, demonstrowana jest bardzo rzadko.

DOOM Eternal
foto: materiały prasowe Bethesda

Polska staje się coraz ważniejszym krajem na gamingowej mapie świata. Z najnowszych danych sondażowych wynika, że graczami jest 16 mln Polaków, czyli niemal połowa populacji naszego kraju.

Od 7 lat w katowickim Spodku odbywają się finały Intel Extreme Masters, a pula nagród dla najlepszych esportowców rośnie z roku na rok, tak samo zresztą jak oglądalność. Na miejscu pojawia się grubo ponad 100 000 osób, w sieci rozgrywki śledzą miliony.

PGA to najważniejsze targi gier w naszym kraju. To właśnie na tej imprezie CD projekt RED zademonstruje, jak Cyberpunk 2077 wygląda w polskiej wersji językowej, z Michałem Żebrowskim w roli Johnny’ego Silverhanda.

Johnny Silverhand
Johnny Silverhand
Przeczytaj także Cyberpunk 2077: Michał Żebrowski jako Johnny Silverhand. Kto zagra V?

Nie tylko nasze rodzime studio przygotowało na PGA 2019 coś specjalnego. Po raz pierwszy w historii Bethesda pokaże polskim graczom swój tytuł jeszcze przed jego oficjalną premierą. Wybór padł na DOOM Eternal, w którym odwiedzimy piekło bez zaproszenia.

DOOM Eternal na PGA. Wyjątkowa szansa na zagranie przed premierą

Dobrą informacją dla fanów serii DOOM podzieliła się Cenega, polski dystrybutor tytułu.

"

Z ogromną przyjemnością informujemy, że polscy gracze i fani uniwersum DOOM, jako jedni z niewielu w Europie, otrzymają niepowtarzalną okazję zagrania w DOOM Eternal w trakcie nadchodzących targów Poznań Game Arena 2019 (18-20 października). Firma Bethesda wraz z firmą Cenega przygotuje specjalną strefę DOOM, gdzie na jednym z kilkunastu stanowisk z grą DOOM Eternal będzie można sprawdzić swoje umiejętności jako DOOM Slayer. "

pga_doom_eternal_02

Z zapowiedzi DOOM Eternal wynika, że gra będzie przeładowana akcją, a gracz cieszy się wśród napotykanych postaci dość ciekawą reputacją:

Premiera DOOM Eternal została przesunięta na marzec 2020 roku.

"

Przez cały proces produkcji DOOM Eternal naszym celem było i jest dostarczenie gry, która przekroczy wasze najśmielsze oczekiwania. Aby upewnić się, że tak właśnie będzie i wasze doświadczenie będzie najlepszym z możliwych – i aby DOOM Eternal zachował nasze najlepsze standardy jakości – podjęliśmy decyzję o przesunięciu daty premiery o kilka miesięcy, do 20 marca 2020. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z was może być z tego powodu rozczarowanych, ale jesteśmy przekonani, że finalna wersja DOOM Eternal wynagrodzi oczekiwanie z nawiązką. "

Gra pojawi się w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Zobacz także: DOOM Eternal z przedsmakiem w postaci Doom Bone Vodka, czyli wódką z kości 

Który DOOM jest najlepszy?

Tagi: Gry