Na Stadionie Narodowym powstaje szpital polowy dla osób zakażonych koronawirusem

19.10.2020 10:40
Na Stadionie Narodowym powstaje szpital polowy dla osób zakażonych koronawirusem Fot. Albin Marciniak/East News

Stadion Narodowy jako szpital polowy dla zakażonych koronawirusem. W Warszawie powstaje tymczasowa placówka, gdzie pojawią się pacjenci z COVID-19.

Od piątku 16 października na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie trwa budowa szpitala polowego dla osób zakażonych koronawirusem. Możliwe, że już w tym tygodniu miejsce będzie gotowe do przyjmowania pacjentów.

Szpital polowy na Stadionie Narodowym w Warszawie

Pandemia koronawirusa w Polsce wraz z nadejściem jesieni nabrała rozpędu. Statystyki są nieubłagane, ostatnie dni przyniosły nam kolejne rekordy zarażeń. Aktualnie w Polsce zdiagnozowano niemal 176 tysięcy przypadków zachorowań na COVID-19. Zmarło ponad 3,5 tysiąca pacjentów, a cały kraj został podzielony przez rząd na strefy, gdzie od soboty 17 października obowiązują nowe obostrzenia mające na celu zminimalizować liczbę zachorowań.

Koronawirus: Stadion Narodowy zmienia się w szpital polowy

Aktualnie przeszło 8 tysięcy pacjentów w Polsce chorych na COVID-19 musi przebywać w szpitalach. Jednym z regionów, gdzie sytuacja wygląda najpoważniej jest województwo mazowieckie. W Warszawie i okolicach zdiagnozowano już prawie 24,5 tysiąca zakażonych koronawirusem. Jak donoszą dziennikarze "Faktów" TVN oraz portal stacji, na Stadionie Narodowym ruszyły prace nad pierwszym w Polsce tymczasowym szpitalem dla chorych na COVID-19.

Przeczytaj także

Budowa rozpoczęła się już w piątek 16 października, a z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwsi pacjenci trafią do polowego szpitala już w tym tygodniu.

 

Docelowo szpital ma dysponować nawet dwoma tysiącami łóżek, jednak na początku zostanie ich przygotowanych 500. Na miejscu mają również powstać chłodnie. Jak czytamy na portalu tvn24.pl, podobne placówki mają powstać w każdym województwie.

Informację o szpitalu polowym na terenie Stadiony Narodowego potwierdził pracownik obiektu, z którym Radio Zet kontaktowało się w sprawie tegorocznej edycji "Zimowego Narodowego. 

Sytuacja jest dynamiczna, potwierdzam, że będzie szpital tymczasowy w przestrzeniach biznesowych (nie na płycie) i w tej chwili wyłączamy aktywności takie jak wycieczki czy spotkania. W tej chwili nie jest podjęta decyzja w sprawie Zimowego Narodowego.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.