Na Steam można już kupić grę „podłoga to lawa”

Michał Tomaszkiewicz
27.06.2018 16:26
Na Steam można już kupić grę „podłoga to lawa” Fot. materiały prasowe

Czasem najbardziej oczywiste pomysły na grę pozostają nieodkryte latami – kto nigdy nie udawał, że podłoga jest niebezpiecznym miejscem (lub nie unikał przynajmniej stawania na brzegach płyt chodnikowych), niech pierwszy zejdzie z kanapy. O ile się odważy.

Gdy myśleliśmy już, że po polskim Symulatorze menela nic nie będzie już w stanie nas rozczulić, na Steam otworzono właśnie otwartą betę tytułu Hot Lava. Czyli komputerowej wersji gry „podłoga to lawa”.

Uniwersalne zasady rozgrywki odkrywane są niezależnie przez dzieci na całym świecie – prędzej czy później większości z nich przychodzi do głowy zabawa, w której trzeba unikać styczności z podłogą podczas poruszania się po pokoju.

Koncepcję tę podjęło studio Klei Entertainment, które po trwających ponad rok pracach (widocznie między wejściem do biura a komputerami programistów było sporo gołej lawy do pokonania) zademonstrowało swoje najnowsze dzieło – grę Hot Lava.

Hot Lava - gra komputerowa „podłoga to lawa”

Tytuł wszedł w stadium Open Beta, każdy może więc odświeżyć sobie wspomnienia z dzieciństwa i sprawdzić, czy ma w sobie jeszcze odpowiednią sprawność umysłu, żeby kilkoma perfekcyjnie wymierzonymi skokami pokonać drogę z pokoju do kuchni, ani razu nie tonąc przy tym w gorącej magmie.

W grze pokonanie przeszkody w postaci lawy w domu to tylko, nomen omen, rozgrzewka – im dalej w poziomy, tym bardziej karkołomnych i widowiskowych zagrań trzeba będzie stosować, żeby dostać się do miejsca docelowego. A wszystko to w ramach walki ze złem, które tę lawę nam (i światu) zgotowało.

Co ciekawe, kupując Hot Lava otrzymujemy dwa klucze do gry – twórcy chcą, żeby w zabawie uczestniczyć z przyjaciółmi, rywalizując o jak najwyższy wynik.

Hot Laba może okazać się ciekawym poligonem treningowym przez zanurzeniem się w świat Dying Light 2, gdzie również używać się będzie sztuki parkoura do unikania niebezpieczeństwa, przy czym lawę zastępują tam tabuny zombie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.