Na całym świecie chmury "spadają" z nieba na ziemie. Czym jest tajemniczy fenomen?

19.05.2021 12:38
Na całym świecie chmury "spadają" z nieba na ziemie. Czym jest tajemniczy fenomen? Fot. shutterstock

Na całym świecie pojawiają się co jakiś czas tajemnicze chmury spadające na ziemie. Jak dotąd nie wiadomo co powoduje to dziwne zjawisko.

Tajemnicze chmury opadające na ziemie w wielu rejonach świata stały się internetową sensacją. Filmy wideo, na których uwieczniono to niesamowite, zjawisko biją rekordy popularności. Niestety jak do tej pory nikomu nie udało się jednoznacznie ustalić, czym jest ten przerażający fenomen.

Chmury "spadają" nie ziemie

Aby zrozumieć, o co chodzi, należy zobaczyć film pochodzący z 2015 roku. Widać na nim obłok spadający z nieba i "lądujący" miękko na asfalcie. Mężczyzna będący świadkiem wydarzenia, zupełnie swobodnie wkłada w niego rękę.

Polecamy

Kolejne wideo zostało zarejestrowane na w regionie Dukkala-Abda w Maroku. Na widok fenomenu wielu kierowców wysiadło ze swoich aut i filmowało niecodzienne zjawisko.

Następny z przykładów pochodzi z Maroka. Film zatytułowany "Sekret upadku chmury w Maroku" pokazuje obłok wylatujący prosto z wody. W tym przypadku wytłumaczeniem może być morska piana. Ale czy na pewno?

W 2013 roku deszcz spadających obłoków nawiedził Australię. Spektakularne nagranie pokazuje ludzi wręcz tonących w białych obłokach.

Czym jest to tajemnicze zjawisko?

Jak się okazuje, jest wiele teorii na temat, jednak żadna z nich nie jest jednoznacznie poparta badaniami. Najbardziej rozpowszechniona mówi o tym, że obłoki po prostu spadają z nieba na ziemie. Kolejna (jak na nagraniu z Maroka) sugeruje, że jest to piana morska. Jak sugeruje portal twojapogoda.pl pianę można wydrukować na specjalnej drukarce trójwymiarowej. Efekt uzyskano już 2010 roku podczas targów IFA. Podobno zjawisko może tłumaczyć także na skutek użycia hydrożel, który znany jest od 1961 roku, ale swoje zastosowanie znalazł dopiero niedawno.

Źródło: twojapogoda.pl

Zobacz również: Resident Evil Village. Polska aktorka użyczyła twarzy jednej z postaci

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.