Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kursu na prawo jazdy?

Aleksandra Kopka
20.06.2017 10:56
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kursu na prawo jazdy? Fot. kadr z wideo

Przy wyborze dobrego ośrodka szkoleniowego, który przygotuje nas do państwowego egzaminu na prawo jazdy warto wziąć pod lupę kilka rzeczy. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Jedni wybierają szkołę nauki jazdy, bo są „spoko instruktorzy”, inni skupiają się na ich wieloletnim doświadczeniu. Jednakże każdy kierowca stał kiedyś przed dylematem, która z tysiąca dostępnych szkół jest tą właściwą.

Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę przed wyborem ośrodka szkolenia kierowców.

Ilość godzin

Ważna jest ilość godzin dostępnych w części praktycznej kursu. Dobra szkoła oferuje ich przynajmniej ok. 30. Każda dodatkowa godzina jazdy po placu manewrowym lub mieście powinna was lepiej przygotować do egzaminu państwowego.

Egzamin wewnętrzny

Wiemy, że to tylko egzamin w szkole nauki jazdy. Jednakże warto wybrać taką, w której egzamin nie polega na zgłoszeniu obecności. Im trudniejszy będzie, tym łatwiej powinien pójść ten docelowy w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Kierowców.

Jazdy doszkalające

Propozycję jazd doszkalających czasem traktujemy jako wyłudzanie pieniędzy. Jeśli jednak mimo spędzenia za kierownicą 30 godzin nie czujemy się pewnie, warto zainwestować w dodatkowe lekcje. Często kursanci dokupują 1-2 godziny tuż przed samym egzaminem, aby przypomnieć sobie wszystkie techniki jazdy oraz trasę egzaminacyjną.

Wysoka zdawalność

Nie ma lepszego wyznacznika dobrej szkoły niż wysoka zdawalność egzaminu państwowego przez kursantów. Takie statystyki mogą dać najlepszy obraz poziomu wyszkolenia instruktorów w danej szkole.

Instruktorzy

Dla niektórych przyszłych kierowców ważny jest wiek instruktora. W naszym mniemaniu nie ma to najmniejszego znaczenia. Instruktorzy z długoletnim doświadczeniem sprawdzą się przy osobach starszych, natomiast młodzi chętniej wybiorą kogoś w podobnym sobie wieku. Ten jednak nie powinien być wyznacznikiem. Liczy się umiejętność przekazania kursantowi swojej wiedzy.

My sprawdziliśmy jak wygląda praca instruktora nauki jazdy w Mińsku Mazowieckim. Do rozmowy zaprosiliśmy Zuzannę Szubińską, kobietę instruktor w Ośrodku Szkolenia Kierowców DRIVER. Czy bycie kobietą przeszkadza jej w pracy? Jak na jej płeć oraz młody wiek reagują kursanci? Czy to jej pomaga, a może stwarza przykre sytuacje?

Przeczytaj także
Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.