Pogoda
29.05.2020 15:29

Na osiedlu pod Kijowem doszło do strzelaniny z udziałem ponad 100 osób

Ukraińskie media informują, że nad ranem w miejscowości Browary pod Kijowem doszło do starcia ponad 100 uzbrojonych mężczyzn. Miał być to konflikt między taksówkarzami, a nielegalnymi przewoźnikami osób.

Na osiedlu pod Kijowem doszło do strzelaniny z udziałem ponad 100 osób
fot. Wojtek Laski/East News

O 7.15 rano doszło do groźnego zdarzenia. Na jednym z osiedli w miejscowości Browary, mieszczącego się 25 kilometrów od Kijowa doszło do starcia ponad 100 uzbrojonych mężczyzn.  

Groźne starcie przedsiębiorców 

Z ustaleń policji wynika, że miała to być walka między grupą przedsiębiorców, zajmujących się przewozem osób, a grupą nielegalnych przewoźników, która świadczy podobne usługi „nie na swoim terenie”. Porachunki miały dotyczyć przewozów tzw. marszrutkami, czyli taksówkami zbiorowymi, wielkości małego autobusu.

kraty więzienne
kraty więzienne
Przeczytaj także Więzienie za udostępnienie fake newsa na Facebooku. 40-latek napisał, żeby gromadzić zapasy, bo przez koronawirusa zamkną sklepy

Jak podaje portal InfoResist .org do starcia miało dojść z powodu „nieprzejrzystego podziału tras” między konkretnymi firmami transportowymi. Część z nich miała zostać przydzielona przewoźnikom przez kijowskich urzędników „niesprawiedliwie”, po przyjęciu łapówek. Postanowiono więc wziąć sprawy we własne ręce.

Przebieg wydarzenia na Twitterze [WIDEO]

W mediach społecznościowych można zobaczyć część zdarzenia., uchwyconą na wideo przez mieszkańców osiedla.

Zatrzymanym postawiono zarzuty

Gdy na miejsce dotarła policja, zatrzymano 10 osób, dzierżących m.in broń myśliwską.  Maja im zostać postawione zarzuty, m.in o „chuligaństwo”.

Burza piaskowa nad Ukrainą
Burza piaskowa nad Ukrainą
Przeczytaj także Anomalie pogodowe na Ukrainie: Kijów sparaliżowała burza piaskowa i dym z czarnobylskiej strefy zamkniętej. Czegoś takiego nie widziano [WIDEO]

Wiceminister spraw wewnętrznych Anton Gerashchenko poinformował także, że wszczęto już śledztwo w sprawie strzelaniny i że możliwe będą zbiorowe zatrzymania osób. Wiadomo także, że w wyniku porannych wydarzeń co najmniej trzy osoby zostały ranne. Trwają dalsze poszukiwania uczestników strzelaniny.

Czytaj także: Czy koronawirus zmienia szczury w krwiożerczych kanibali? [WIDEO] 

Tagi: Newsy