Na planie serialu "Star Wars" doszło do kradzieży. Co zabrali złodzieje?

Sergiusz Kurczuk
26.10.2018 11:37
Na planie serialu "Star Wars" doszło do kradzieży. Co zabrali złodzieje? Fot. materiały promocyjne

Niektórzy przestępcy nie cofną się przed niczym i niestraszny im nawet nawet gniew Mandalorian!

W październiku 2018 roku rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego serialu aktorskiego "Star Wars". Mowa o produkcji zatytułowanej "The Mandalorian". Do tej pory wiadomo nie wiele na temat powstającej produkcji, bo praca na planie otoczona jest tajemnicą. Okazuje się jednak, że istnieją luki w ochronie planu zdjęciowego i niepowołane osoby nie tylko zdołały się na niego wedrzeć, ale również wynieść ze sobą skradzione przedmioty. Co padło łupem złodziei?

"The Mandalorian" - co skradziono z planu serialu?

Jak donosi portal The Blast, złodzieje wdarli się na teren planu zdjęciowego pod koniec października 2018 roku. Ich łupem nie padł jednak żaden rekwizyt związany ze "Star Wars". Celem kradzieży był sprzęt filmowy, który został określony mianem "drogiego". Do zdarzenia doszło do studia w Manhattan Beach i prawdopodobnie zabrano ekwipunek operatorów. Według niektórych plotek miała być to karta pamięci, na której znajdowały się kluczowe informacje dotyczące fabuły "The Mandalorian". Nie potwierdzono oficjalnie tej wersji wydarzeń, ale studio Lucasfilm zapewne drży teraz przed przeciekami dotyczącymi serialu.

"The Mandalorian" - czy złodzieje opublikują przecieki z serialu?

Pierwszy aktorski serial rozgrywający się w świecie "Gwiezdnych Wojen" może być w tym momencie zagrożony. Producentem wykonawczym produkcji jest Jon Favreau, który jakiś czas temu zdradził jedynie, że historia skupi się na samotnym strzelcu z planety Mandalore, który zwiedzi dalekie zakątki bardzo odległej galaktyki. Akcja serialu będzie się rozgrywać tuż po upadku Imperium, więc widzowie na własne oczy zobaczą, jak powstawała Nowa Republika. Czy złodzieje zdradzą szczegóły "The Mandalorian"? Trudno powiedzieć. Być może przestępcom wcale nie chodziło o wykradzenie danych dotyczących serialu, tylko chcieli zarobić na profesjonalnym sprzęcie filmowym. Budżet przeznaczony na 10 odcinków produkcji wynosi 100 milionów dolarów, więc może ta informacja skusiła złodziei.

Do tej pory oprócz krótkiego opisu fabuły, pojawiło się jedno zdjęcie z serialu oraz fotografia z planu zdjęciowego, opublikowana przez Favreau.

Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy pierwszy odcinek "The Mandalorian". Prawdopodobnie premiera będzie miała miejsce w roku 2019 i trafi na platformę streamingową Disneya.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.