Pogoda
10.07.2020 14:03

Na pogrzebie Zofii Karpiel-Bułecki była osoba z koronawirusem. Sanepid szuka żałobników

Rodzina Zofii Karpiel-Bułecki pożegnała zmarłą na uroczystościach pogrzebowych. Niestety jedna z osób obecnych na cmentarzu była zakażona koronawirusem.

Pogrzeb
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Zofia Karpiel-Bułecka wychowywała lidera grupy Zakopower, Sebastiana, jej wnukiem jest tez znany z Future Folk Stanisław Karpiel-Bułecka. Kobieta prowadziła pensjonat w Zakopanem i była znana na całym Podhalu. Gościła u siebie gwiazdy takie jak Wojciech Młynarski czy Maryla Rodowicz. Niestety Zofia zmarła 27 czerwca w wieku 85 lat.

Osoba zarażona koronawirusem na pogrzebie Zofii Karpiel-Bułecki

2 lipca najbliżsi Zofii Karpiel-Bułecki zebrali się na cmentarzu, aby pożegnać góralkę. W uroczystości w Zakopanem uczestniczyła rodzina oraz duże grono przyjaciół. Na pogrzebie zjawiła się Kayah, Jagna Marczułajtis-Walczak czy Tomasz Ossoliński. Trumnę ze zmarłą babcią niósł Stanisław Karpiel-Bułecka.

kobieta w maseczce
kobieta w maseczce
Przeczytaj także Nakaz noszenia maseczek nielegalny. Sąd wydał miażdżące dla rządu orzeczenie

Jak donosi "Tygodnik Podhalański" jedna z osób, u której wykryto koronawirusa brała udział w modlitwach, odbierała kondolencje od przybyłych żałobników oraz uczestniczyła w popogrzebowej stypie. Sprawą musiał zająć się sanepid.

Instytucja zaapelowała do wszystkich obecnych na Pęksowym Brzysku w Zakopanem. Miejscowy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny prosi o pilny kontakt uczestników pogrzebu, którzy muszą zostać zbadani pod kątem zarażenia. Sanepid musi dołożyć wszelkich starań, aby nie powstawały kolejne ogniska choroby.

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Covid-party - na czym polega niebezpieczna koronawirusowa zabawa studentów?