Pogoda
20.08.2020 13:37

Na popularnej plaży uwielbianej przez turystów będą obowiązywać maseczki

Władze turystycznej miejscowości Meta we Włoszech wprowadziły obowiązek noszenia maseczek na plaży. Chcą chronić mieszkańców przed nowymi zakażeniami.

Koronawirus na plaży
foto: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Pandemia koronawirusa trwa, jednak piękna pogoda za oknem i sezon urlopowy nie sprzyja siedzeniu w domu. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazdy i wyczekiwany od tygodni odpoczynek. Ze względu na próby odmrażania gospodarki i chęć naprawy sytuacji wielu branż, także turystycznej, powoli otwierają się granice.

Obowiązkowe maseczki na plaży we Włoszech

Jedną z obleganych miejscowości jest Meta na Półwyspie Sorretyńskim we Włoszech. Na tamtejszej plaży roi się od miejscowych wypoczywających oraz od turystów. Władze martwią się, że może to spowodować kolejny wzrost zachorowań na COVID-19.

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Polski lek na koronawirusa przełomem w walce z COVID-19? Zostanie wykorzystany też w profilaktyce

Aby zapobiec kolejnym falom zakażeń, burmistrz Giuseppe Tito wprowadził nakaz noszenia maseczek na terenie plaży. Jak czytamy na portalu Interia, wypoczywający mogą zdjąć materiał ochronny z ust i nosa tylko wówczas, gdy kąpią się w morzu lub leżą pod swoim parasolem.

Oprócz tego wprowadzono tam również zakaz wstępu na teren w godzinach od 20:00 do 6:00 rano. Za nieprzestrzeganie nowych wytycznych grozi kara.

Jak cytuje Interia, Tito w wypowiedziach dla włoskich mediów podkreślał:

"

Moje rozporządzenie jest niewątpliwie surowe, ale lepiej zrobić to teraz i uniknąć zamykania gospodarki we wrześniu. "

Polityk wyjaśnia, że podczas relaksu na plaży zapominamy o naszych obowiązkach i o ostrożności, a przecież miejsca nad wodą są zatłoczone bardziej niż restauracje.

Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Przeczytaj także Czy chodzenie do kina w dobie koronawirusa jest bezpieczne? Epidemiolodzy są zgodni, że nie
Tagi: koronawirus