Pogoda
08.01.2019 12:34

Na tym zdjęciu jest najnowszy telewizor LG. Potrafisz go znaleźć?

Na elastyczne smartfony przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale zwijane telewizory stały się właśnie rzeczywistością. LG pokazał na CES 2019 model SIGNATURE OLED R, który na komendę pokazuje się lub chowa w głośniku.

LG SIGNATURE OLED R
foto: materiały prasowe

Okazało się, że duży rzeczywiście może więcej. Elastyczne smartfony Samsunga, Lenovo i Xiaomi wciąż czekają na oficjalne zaprezentowanie i debiut rynkowy, podczas gdy telewizor LG SIGNATURE OLED R może do woli zwijać i rozwijać swój 65-calowy ekran w pełnej publicznej krasie na targach CES 2019.

LG określa swój telewizor jako „rolowany”, roztaczając przy tym wizję rewolucji, jaką będzie wprowadzenie go na rynek. Rzeczywiście, zwijany telewizor można odkleić od ściany i postawić w dowolnie wybranym miejscu – po schowaniu go do głośnika nie będzie blokować widoku ani zabierać zbyt dużo miejsca.

W praktyce zwijanie i rozwijanie telewizora LG SIGNATURE OLED R wygląda tak:

LG SIGNATURE OLED R można używać w trzech trybach, nazwanych przez producenta Full View, Line View oraz Zero View.

lg_signature_oled_r_03

LG SIGNATURE OLED R - telewizor, który zwija się do głośnika

Pierwszy z nich oznacza po prostu korzystanie z telewizora w pełnej krasie, z całkowicie rozwiniętym ekranem. Line View z kolei to częściowo zwinięty ekran, na którym można wyświetlać potrzebne w danej chwili informacje – prognozę pogody czy nazwę odtwarzanego właśnie utworu.

"

Tryb Line View umożliwia częściowe rozwinięcie ekranu LG SIGNATURE OLED R i wykonywanie czynności, które nie wymagają całej powierzchni wyświetlacza. W trybie tym są dostępne różne funkcje, takie jak Clock (zegar), Frame (ramka ze zdjęciami), Mood (budowanie nastroju), odtwarzacz muzyczny, czy panel sterowania Home Dashboard. Funkcja zegara Invoke Clock pozwala na szybkie sprawdzanie godziny i informacji o pogodzie. Funkcja ramki na zdjęcia umożliwia wyświetlanie plików graficznych ze smartfona, natomiast funkcja Mood pomaga zapewnić odprężającą atmosferę. "

Zero View to LG SIGNATURE OLED R z całkowicie zwiniętym ekranem, który w tym trybie może służyć po prostu jako głośnik o mocy 100 W, z systemem 4.2 obsługującym Dolby Atmos.

LG chwali się, że zwijany telewizor można kontrolować korzystając z pomocy głosowych asystentów.

"

Dzięki współpracy telewizora z asystentką Alexa Amazon, wprowadzoną dodatkowo do telewizorów LG ze sztuczną inteligencją w linii 2019, użytkownicy mogą wydawać polecenia głosowe w sposób przypominający zwykłą rozmowę. Ponadto, telewizor współpracuje z technologiami AirPlay 2 i HomeKit firmy Apple. Dzięki obsłudze AirPlay 2 użytkownicy mogą łatwo odtwarzać filmy z serwisu iTunes lub innych aplikacji wideo, a także przesyłać muzykę i zdjęcia z urządzeń Apple bezpośrednio na telewizor LG SIGNATURE OLED R. Zgodność z technologią Apple HomeKit pozwala natomiast na sterowanie telewizorem LG przy użyciu aplikacji Home lub poprzez wydawanie poleceń asystentce Siri. "

Cena LG SIGNATURE OLED R nie został podana – biorąc pod uwagę, w jakich pomieszczeniach pokazywany jest telewizor na materiałach promocyjnych, trzeba pogodzić się z myślą, że jeśli pytamy o cenę, to nas na niego nie stać.

Podoba się Wam LG SIGNATURE OLED R?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: TV