Pogoda
03.06.2020 16:18

Na warszawskiej uczelni zaliczenie z WF-u można dostać grając w gry. Efekt koronawirusa

Kiedyś robiło się pompki i biegało, dziś wystarczy wziąć do ręki smartfona i trochę sobie pograć. Warszawska Akademia Leona Koźmińskiego umożliwiła studentom zdalne zdobywanie zaliczenia z zajęć wychowania fizycznego.

młodzi ludzie grający ze smartfonami w ręku
foto: Shutterstock

Zdalne nauczanie z dnia na dzień stało się w Polsce rzeczywistością. Nie wszyscy i nie wszystko było na tę rewolucję gotowe, większość kłopotów udało się jednak rozwiązać i nawet pracę dyplomową można obronić online.

Zasady są jednak zasadami i nawet w dobie epidemii zdobycie zaliczenia z przedmiotu możliwe jest pod warunkiem uczestniczenia w wystarczającej licznie zajęć. W przypadku wykładów i ćwiczeń nie stanowi to problemu, gdyż można po prostu przeprowadzić transmisję, jak jednak zdalnie przeprowadzić zespołowe zajęcia wychowania fizycznego?

żaglowiec Pogoria
żaglowiec Pogoria
Przeczytaj także Studenci AGH wypłynęli na rejs z okazji 100 lat uczelni. Zgadnijcie, co narysowali żaglowcem na morzu

Akademia Leona Koźmińskiego znalazła na to sposób: zamiast grać w tradycyjne gry zespołowe, takie jak koszykówka, siatkówka czy piłka nożna, godziny WF-u można na uczelni zaliczyć uruchamiając gry na smartfonie.

Gry na smatfona zamiast tradycyjnych sportów na WF-ie. Studenci grają na zaliczenie

Akademia daje swoim studentom wybór: mogą wybrać wideo-ćwiczenia z trenerem lub rozgrywki w grach komputerowych. W tym drugim przypadku słuchacze uczelni mogą ćwiczyć grając w wirtualny ping-pong bądź tocząc turowe bitwy w strategii.

"

W ten sposób Akademia Leona Koźmińskiego wychodzi naprzeciw studentom, którzy ze względu na pandemię potrzebowali alternatywnej formy uczestnictwa w zajęciach sportowych. Mogą oni uczestniczyć w zajęciach WF, grając w gry online i rywalizując ze sobą w ramach wirtualnych rozgrywek. "

Tytuły służące do ćwiczenia w ramach WF-u zostały przygotowane dla Akademii przez DaftMobile.

"

Są to: gra w czasie rzeczywistym SpeedPong oraz gra taktyczna Legendary Tactical Arena. Ta druga jest turową areną bitewną, a w ramach rozgrywki uczestnicy ścierają swoje zespoły unikalnych bohaterów w ramach bitewnego pojedynku. "

Dzięki grom studenci mogą zaliczyć brakujące godzin WF-u zdalnie. Akademia Leona Koźmińskiego nie podała, jaka część studentów zdecydowała się uczestniczyć w zajęciach WF-u grając w gry.

Zobacz także: Podczas turnieju FIFA 20 padły serwery. Mecz rozstrzygnięto grając w papier, kamień i nożyce 

Co byście wybrali?