Nadchodzi Era Wodnika. Czy to ostatnie święta Bożego Narodzenia?

18.12.2020 14:27
Era Wodnika Fot. Shutterstock

Wiele wskazuje na to, że 21 grudnia 2020 świat za Ery Ryb wejdzie w Erę Wodnika. Oznacza to ogromne zmiany w ludzkiej mentalności. Czy Boże Narodzenie 2020 będzie ostatnim tradycyjnym świętem?

Jowisz i Saturn w znaku zodiaku Wodnika mają zwiastować początek Ery Wodnika. Do niezwykłego zjawiska astronomicznego dojdzie w poniedziałek, 21 grudnia 2020. Zdaniem astrologów może to być początek Ery Wodnika, czyli nowych czasów.

Kiedy nadejdzie Era Wodnika?

Idea epok astrologicznych wywodzi się z tzw. roku platońskiego związanego z ruchem stożkowym osi Ziemi. Każda epoka trwa średnio około 2150 lat a ich nazwy pochodzą od znaków zodiaku, ale następują w odwrotnej kolejności.

Obecnie wielu astrologów i zwolenników teorii spiskowych sugeruje, że 21 grudnia 2020 wejdziemy w Erę Wodnika. W ten dzień do znaku Wodnika wejdą dwie planety, Jowisz i Saturn. Kolejne przesilenie czeka nas na przełomie 2023 i 2024 roku wraz z dołączeniem trzeciej ważnej planety, Plutona. Jak twierdzą astrolodzy, wtedy zaczniemy w pełni odczuwać wszystkie zmiany, które zapoczątkuje koniunkcja z 2020 roku.

Wiele osób uważa rok 2020 za "rok przebudzenia". Astrolodzy i wróżbici już w 2019 roku zapowiadali, że rozpoczęcie nowej dekady będzie dla nas okresem wielkich zmian. Ich zdaniem w najbliższych miesiącach może dojść do rozłamu starego systemu. Ma być on początkiem dziesięciolecia, które w niczym nie będzie przypominać przeszłości. Wielu słynnych jasnowidzących już wiele lat temu mówiło, że w XXI wieku dojdzie do transformacji i ustalenie nowego porządku na świcie. Czy te przepowiednie właśnie ziszczają się na naszych oczach?

Czym jest Era Wodnika?

Era Wodnika jest jedną z dwunastu epok astrologicznych. Jest to epoka poprzedzająca Erę Koziorożca i następująca po Erze Ryb.

Zobacz także

Ludzkość wkraczała w Erę Ryb, kiedy rodziło się chrześcijaństwo. Mroczne oblicze tego znaku wiąże się z religijnym fanatyzmem, terroryzmem, totalitaryzmem i masowymi zbrodniami. Ery Wodnika, która ma być początkiem złotego wieku pełnego obfitości i wzajemnego zrozumienia. Według tych poglądów Era Wodnika będzie okresem głębokich przemian społecznych i państw bez granic. Nowa Era ma znosić granice i zacierać różnice między płciami. Ludzie mają być tolerancyjni, będą przestrzegać praw człowieka, hołdować liberalnej demokracji i feminizmowi. Era Wodnika to także szeroko pojęta ekologia, wegetarianizm, dynamiczny rozwój osobisty i zjednoczenie religii w jedną duchowość. Ale symptomem początku Ery Wodnika ma być również ogromny rozwój elektroniki i nauki. Jedna z teorii głosi, ze oszałamiający rozwój Internetu i robotów zaczyna dominować nad światem naturalnym. Dzięki temu ludzie nie będą już musieli wykonywać wielu prac i czynności, a będą mieć czas rozwijać nowe dziedziny nauki i poszerzać swoja wiedzę.

Przejście z Ery Ryb do Ery Wodnika wiąże sie także z zerwaniem z konserwatywną tradycją i starym porządkiem świata. Jest więc szansa, że Boże narodzenie 2020 będziemy po raz ostatni obchodzić w starej (choć i tak nieco zmienionej przez pandemię) formie a kolejne święta będą już zupełnie inne.

Zobacz również: Nie było cudu św. Januarego. Wierni uważają to za zapowiedź nieszczęścia

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.