Nadzy dorośli będą odpowiadać na pytania dzieci. Kontrowersyjny program telewizyjny wywołał burzę: "To promowanie pedofili"

12.03.2021 16:37
Dzieci w szkole Fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News; zdjęcie poglądowe

Nadzy dorośli odpowiadają na pytania dzieci dotyczące seksualności. Zapowiedź programu telewizyjnego nie spodobała się wielu internautom i politykom.

Program dla dzieci z nagimi dorosłymi? Chyba nie jest zaskakujący fakt, że wielu osobom nie podoba się taki pomysł. Program ma zadebiutować 21 marca w holenderskiej telewizji i temat show zostanie poruszony nawet na obradach parlamentu.

Polecamy

Nadzy dorośli będą odpowiadać na pytania dzieci. Kontrowersyjny program telewizyjny wywołał burzę: "To promowanie pedofili" 

Jak podaje polsatnews.pl, program "Gewoon Bloot" będzie holenderską wersją duńskiego programu, który doczekał się 2 sezonów i otrzymał w 2019 roku nagrodę TV Prisen dla najlepszego dziecięcego programu. W show biorą udział dzieci w wieku 10-12 lat, które zadają pytania dotyczące seksualności nagim dorosłym.

Zapowiedź programu w holenderskiej telewizji wywołała burzę w sieci, pod poniższym wideo ze zwiastunem programu pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Sprawę skomentowali również politycy, chociażby lider eurosceptycznej partii Forum na rzecz Demokracji, który uważa, że program "promuje pedofilię".

Prowadzący programu, Edson da Graça, odpiera te zarzuty mówiąc, że program ma pokazać dzieciom, że każde ciało jest inne i wcale nie jest idealne. Jak podaje polsatnews.pl, Rzecznik stacji NTR, zapewnia, że twórcy programu dbają o komfort dzieci:

Dzieci dokładnie wiedzą co się stanie i są pytane o to, jak się czują w czasie jego kręcenia. Nie wszyscy uważają, że program jest odpowiedni dla dzieci i my to rozumiemy. To rodzice będą decydować, czy dzieci mogą go oglądać.

Program powstałe we współpracy z organizacją Rutgersa, która zajmuje się poprawą praw i zdrowia seksualnego. Przedstawicielka stwierdziła, że program będzie dobrym powodem, by dzieci porozmawiały z rodzicami o seksualności. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.