Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego! Wydobędą go ze skarbca z powodu koronawirusa
10.04.2020 13:53
Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego! Wydobędą go ze skarbca z powodu koronawirusa Fot. Tomasz Kawka/East News

Już w Wielką Sobotę 11 kwietnia 2020 roku będziemy mieli niezwykłą okazję zobaczenia Całunu Turyńskiego na żywo. Gdzie i kiedy można zobaczyć transmisję online?

Całun Turyński od wieków fascynuje i budzi kontrowersje. Jego autentyczność wciąż rodzi ogromny rozdźwięk i spory wśród uczonych i badaczy jego fenomenu.

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę

Dziedzinę nauki zajmującą się badaniem Całunu Turyńskiego nazywamy syndologią, od włoskiego określenia "Santa Sindone" ("Święty Całun").

Przeczytaj także

Fascynujący artefakt będziemy mieli możliwość zobaczyć na żywo dzięki transmisji online, która będzie bezprecedensowym wydarzeniem w dwutysięcznej historii Kościoła Katolickiego.

Metropolita Turynu abp Cesare Nosiglia, poinformował, że w Wielką Sobotę 11 kwietnia 2020 roku odbędzie się nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego. Inicjatywa ma związek z trwającą pandemią koronawirusa. Wystawienie całunu ma być transmitowane na cały świat.

- podaje PAP.

Miłość, jaką Jezus nam podarował, jest silniejsza od wszelkiego cierpienia, wszelkiej choroby, wszelkiego zakażenia, każdej ciężkiej próby i zniechęcenia

- podkreślił w swym wystąpieniu arcybiskup Nosigilia.

Jak zobaczyć na żywo Całun Turyński?

W Wielką Sobotę 11 kwiatenia 2020 roku o godz. 17:00 odbędzie się nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego oraz wspólna modlitwa przy najsławniejszej relikwii. Metropolita Turynu abp Cesare Nosiglia będzie przewodniczył długiej modlitwie przed artefaktem. Wszyscy chętni będą mieli możliwość udziału w tym wiekopomnym wydarzeniu.

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego odbędzie się w kaplicy, w której przechowywana jest ta relikwia. Pozostanie ona za pancerną szybą, ale będzie go można podziwiać za pośrednictwem kamer.

Czuwanie przy Całunie będzie transmitowane na cały świat za pomocą mediów społecznościowych w tym specjalnego kanału na You Tube i telewizji i rozpocznie się już o godzinie 16:30.

Zobacz również: Religia vs kosmici. Czy święte obrazy skrywają prawdę o UFO?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.