Nagie zdjęcia Harveya Weinsteina w sądzie. Prokuratura przedstawiła je jako dowód w sprawie o gwałt i napastowanie seksualne

05.02.2020 11:25
Harvey Weinstein|undefined Fot. AP/Associated Press/East News

Trwa rozprawa sądowa Harveya Weinsteina, który został oskarżony o wiele przestępstw na tle seksualnym. Prokuratura jako jeden z dowodów przedstawiła jego nagie zdjęcia.

Ruszyło postępowanie sądowe Harveya Weinsteina - hollywoodzkiego producenta, który w ciągu ostatnich kilku lat został oskarżony o molestowanie seksualne przez ponad 80 kobiet, w tym wiele znanych aktorek. Z powodu braku wystarczających dowodów, filmowiec odpowie przed sądem jedynie za dwa ataki na tle seksualnym - gwałt na Jessice Mann oraz wymuszenie seksu oralnego na Mimi Haleyi. Podczas posiedzenia sądu, które odbyło się we wtorek 4 lutego 2020 roku, prokuratura przedstawiła nowy dowód w sprawie - nagie zdjęcia Weinsteina.

Nagie zdjęcia Harveya Weinsteina w sądzie

Zdjęcia zostały przedstawione jedynie sędziom i ławie przysięgłych. Według amerykańskiego prawa, wszelkie drastyczne materiały, nie są okazywane publiczności obecnej na sali sądowej. Siedzący po prawej stronie ławy sędziowskiej rysownik był wstanie naszkicować kilka obrazów, ukazanych na fotografiach. Obrońcy Weinsteina próbowali oddalić użycie tego dowodu. Bezskutecznie. Sędzia James Burke zezwolił na okazanie zdjęć ławie przysięgłych. Jak podaje Vulture, członkowie ławy przysięgłych po kolei przekazywali sobie nowe dowody. Jeden z mężczyzn zareagował nieznacznie podniesionymi brwiami. Na twarzach dwóch kobiet pojawił się natomiast grymas. Według źródła co najmniej jedna fotografia ukazywała pełną sylwetkę nagiego Weinsteina.

Przeczytaj także

Prokurator Joan Illuzzi skomentowała wykorzystanie tak drażliwego dowodu w sprawie.

W tym przypadku istnieją inne problemy dotyczące konkretnych dowodów (...) obrona jest szczególnie uwrażliwiona na te dowody. W zamierzeniu Prokuratury okręgowej nigdy nie było upokorzenie oskarżonego. Powstały 72 fotografie, a my poprosiliśmy o pozwolenie na zaprezentowanie 7 z nich. Uważamy, że te zdjęcia są bardzo, bardzo ważne dla ławy przysięgłych.

Fotografie zostały wykonane 18 czerwca 2018 roku. Yakov Mantelman - fotograf, który jest ich autorem, odpowiadał przed sądem jako świadek w sprawie. 

Przeczytaj także

W piątek 31 stycznia 2020 roku Mann zeznała przed sądem, że genitalia Weinsteina są zniekształcone.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam go całkowicie nago, pomyślałam, że jest zdeformowany i interseksualny. Miał niesamowicie dużo blizn, o których nie wiedziałam. Być może był ofiarą poparzeń. Nie miał jąder i wyglądało na to, że posiada waginę.

Aktorka opowiedziała również o ostatnim kontakcie seksualnym z Weinsteinem.

Ostatnia sytuacja zabarwiona seksualnie, którą pamiętam, miała miejsce, kiedy zmarła jego mama. Chciał ze mną porozmawiać, ponieważ wiedziałam, co to żałoba [Mann przeżyła śmierć ojca - przyp. red.]. Kiedy do niego przyszłam, leżał nagi na łóżku i jedyne czego chciał, to  żebyśmy zrobili coś o charakterze seksualnym. Myślę, że masturbował się do lustra i potem wsadził mi w usta. To mnie obrzydziło i spowodowało powrót wielu złych wspomnień.

Sytuacja przybliżona przez Mann miała miejsce prawdopodobnie w listopadzie 2016 roku. Wtedy właśnie zmarła matka Weinsteina.

Przeczytaj także

Jak zakończy się sprawa producenta filmowego? Musimy poczekać na koniec rozprawy i wyrok nowojorskich sędziów.

Przeczytaj także

Zobacz też: Ron Perlman nasikał sobie na dłoń przed podaniem ręki Harveyowi Weinsteinowi. Fani aktora są oburzeni

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.