Pogoda
07.12.2017 11:49

Najchętniej oglądane polskie filmy na YouTube w 2017 roku

Coraz bliżej święta – internetowi giganci biorą się za podsumowanie roku, który wciąż jeszcze jest żywy i może przynieść nam moc niespodzianek. YouTube podzielił się hitami stworzonymi w Polsce – pierwsze miejsce jest dużą niespodzianką.

Najchętniej oglądane polskie filmy na YouTube w 2017 roku
foto: kadr z wideo

Jak chwali się YouTube, platforma dociera miesięcznie już do 70% polskich internautów, a ponad połowa z nich przyznaje, że na oglądaniu treści w serwisie spędza coraz więcej czasu. Na całym świecie filmy w należącym do Google VoD ogląda 1,5 mld osób w skali miesiąca.

Dzięki zestawieniu YouTube Rewind 2017 możemy dowiedzieć się, które polskie produkcje cieszyły się w naszym kraju największą popularnością. W najlepszej dziesiątce niemal połowa powstała na fali popularności przeboju wszech czasów, który z tronu YuoTube’a zrzucił samo „Gangnam Style”.

Przyglądając się poszczególnym miejscom trzeba pamiętać, że nie są one prostym odwzorowaniem liczby odsłon – YouTube przygląda się, jak bardzo oglądanie angażowało widzów i jakie były ich późniejsze reakcje.

Na pierwszym miejscu znalazła się produkcja debiutancka, i to miejąca rock w nazwie – ale nie uprzedzajmy faktów, nie zdradzajmy że jest to pułapka i zacznijmy odliczanie.

10. Beksy - „PIOSENKI W PRAWDZIWYM ŻYCIU”

9. DresMasters - „DRESPACITO”

8. Abstrachuje.TV - „Co mówią: NA SIŁOWNI 2”

7. Sklepy Biedronka - „Hymn Świeżaków”

6. Na Pełnej - „Nie Tak Szybko (DESPACITO Parodia)”

Pierwszą piątkę znajdziemy na następnej stronie – uwaga na obrazoburcze słowa padające w filmie na pozycji drugiej!

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet