Najchętniej oglądane polskie filmy na YouTube w 2017 roku

Michał Tomaszkiewicz
07.12.2017 11:49
Najchętniej oglądane polskie filmy na YouTube w 2017 roku Fot. kadr z wideo

Coraz bliżej święta – internetowi giganci biorą się za podsumowanie roku, który wciąż jeszcze jest żywy i może przynieść nam moc niespodzianek. YouTube podzielił się hitami stworzonymi w Polsce – pierwsze miejsce jest dużą niespodzianką.

Jak chwali się YouTube, platforma dociera miesięcznie już do 70% polskich internautów, a ponad połowa z nich przyznaje, że na oglądaniu treści w serwisie spędza coraz więcej czasu. Na całym świecie filmy w należącym do Google VoD ogląda 1,5 mld osób w skali miesiąca.

Dzięki zestawieniu YouTube Rewind 2017 możemy dowiedzieć się, które polskie produkcje cieszyły się w naszym kraju największą popularnością. W najlepszej dziesiątce niemal połowa powstała na fali popularności przeboju wszech czasów, który z tronu YuoTube’a zrzucił samo „Gangnam Style”.

Przyglądając się poszczególnym miejscom trzeba pamiętać, że nie są one prostym odwzorowaniem liczby odsłon – YouTube przygląda się, jak bardzo oglądanie angażowało widzów i jakie były ich późniejsze reakcje.

Na pierwszym miejscu znalazła się produkcja debiutancka, i to miejąca rock w nazwie – ale nie uprzedzajmy faktów, nie zdradzajmy że jest to pułapka i zacznijmy odliczanie.

10. Beksy - „PIOSENKI W PRAWDZIWYM ŻYCIU”

9. DresMasters - „DRESPACITO”

8. Abstrachuje.TV - „Co mówią: NA SIŁOWNI 2”

7. Sklepy Biedronka - „Hymn Świeżaków”

6. Na Pełnej - „Nie Tak Szybko (DESPACITO Parodia)”

Pierwszą piątkę znajdziemy na następnej stronie – uwaga na obrazoburcze słowa padające w filmie na pozycji drugiej!

5. UchoPrezesa – „Ucho Prezesa odc. 4 - Na czym stoimy?”

4. Oktawian „Despacito (Powoli) - Cover by Oktawian - Polska Wersja”

3. UchoPrezesa – „Ucho Prezesa odc. 1 - Nowy gabinet”

2. Kabaret Czwarta Fala – „WIEŚKA TICO (DESPACITO PARODIA- Luis Fonsi)”

1. SŁAWOMIR gwiazda Rock Polo - „Miłość w Zakopanem (Official Video Clip NOWOŚĆ 2017)”

Jak widać, na topie znalazło się rock polo. Być może przyszły rok będzie lepszy i z opisu numeru jeden zniknie drugi człon nazwy gatunku muzycznego.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.