Pogoda
19.12.2018 18:46

Najlepsza gra 2018 roku według Czytelników Antyradio.pl [wyniki SONDY]

Dobrych gier było w 2018 roku naprawdę dużo, wybitnych – jak okazało się w dzięki Waszym głosom – tylko dwie. Zwycięzca rankingu na najlepszą grę 2018 roku jest tak znakomity, że w pokonanym polu zostawił nawet najlepszą grę wszech czasów, bezapelacyjnego zwycięzcę z 2017 roku – Wiedźmina 3.

God of War, Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2
foto: materiały prasowe

Dziki Gon znalazł się jako propozycja w zeszłorocznej sondzie ze względu na miłość, jaką darzycie ten tytuł – chcieliśmy sprawdzić, czy w ciągu całego roku pojawiła się gra, którą uznalibyście za lepszą.

Nasz żart wykorzystaliście niecnie i bezwzględnie – dzięki Waszym głosom musieliśmy ogłosić, że najlepszą grą 2017 roku został Wiedźmin 3. Superprodukcja CD Projekt RED otrzymała ponad dwa razy więcej głosów od laureata drugiego (a właściwie pierwszego miejsca) - Assassins’s Creed: Origins.

W 2018 roku udowodniliście, że wiedźmińska miłość nie rdzewieje – Dziki Gon był wyraźnym pretendentem do ponownego zdobycia korony najlepszego tytułu, w jaki można było zagrać w tym roku. 21% głosów nie wystarczyło, żeby Wiedźmin 3 po raz kolejny okazał się być najlepszy – po trzech latach od premiery ostatniej części przygód Geralta pojawił się w końcu tytuł, który uznaliście za lepszy.

Najlepszą grą 2018 roku jest według Czytelników Antyradio.pl God of War – wydana tylko na PlayStation 4 produkcja zgarnęła 26% Waszych głosów. W wyścigu o miano najlepszej gry liczył się jeszcze tylko Red Dead Redemption 2, który uplasował się na trzecim miejscu, o włos za Wiedźminem 3, zyskując poparcie 20% głosujących.

Rok 2018 pokazał, że miłość do Geralta nie przekłada się automatycznie na sympatię do gier, w których występuje – ani bijatyka Soulcalibur VI, w której wiedźmin jest grywalną postacią, ani nawet wyprodukowane przez CD Projekt RED Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści praktycznie nie liczyły się w walce o wygraną.

Tak samo zresztą, jak wszystkie inne poddane Waszemu osądowi gry – żadna z nich nie otrzymała więcej, niż 3% Waszych głosów.

Najlepsza gra 2018 roku według Czytelników Antyradio.pl

najlepsze_gry_2018_wyniki_02

Życzymy Wam, żeby w 2019 roku znów można było cieszyć się grą, którą uznacie za lepszą od Wiedźmina 3.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry