Najlepsza gra 2018 roku według Czytelników Antyradio.pl [wyniki SONDY]

Michał Tomaszkiewicz
19.12.2018 18:46
God of War, Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2|undefined Fot. materiały prasowe

Dobrych gier było w 2018 roku naprawdę dużo, wybitnych – jak okazało się w dzięki Waszym głosom – tylko dwie. Zwycięzca rankingu na najlepszą grę 2018 roku jest tak znakomity, że w pokonanym polu zostawił nawet najlepszą grę wszech czasów, bezapelacyjnego zwycięzcę z 2017 roku – Wiedźmina 3.

Dziki Gon znalazł się jako propozycja w zeszłorocznej sondzie ze względu na miłość, jaką darzycie ten tytuł – chcieliśmy sprawdzić, czy w ciągu całego roku pojawiła się gra, którą uznalibyście za lepszą.

Nasz żart wykorzystaliście niecnie i bezwzględnie – dzięki Waszym głosom musieliśmy ogłosić, że najlepszą grą 2017 roku został Wiedźmin 3. Superprodukcja CD Projekt RED otrzymała ponad dwa razy więcej głosów od laureata drugiego (a właściwie pierwszego miejsca) - Assassins’s Creed: Origins.

W 2018 roku udowodniliście, że wiedźmińska miłość nie rdzewieje – Dziki Gon był wyraźnym pretendentem do ponownego zdobycia korony najlepszego tytułu, w jaki można było zagrać w tym roku. 21% głosów nie wystarczyło, żeby Wiedźmin 3 po raz kolejny okazał się być najlepszy – po trzech latach od premiery ostatniej części przygód Geralta pojawił się w końcu tytuł, który uznaliście za lepszy.

Najlepszą grą 2018 roku jest według Czytelników Antyradio.pl God of War – wydana tylko na PlayStation 4 produkcja zgarnęła 26% Waszych głosów. W wyścigu o miano najlepszej gry liczył się jeszcze tylko Red Dead Redemption 2, który uplasował się na trzecim miejscu, o włos za Wiedźminem 3, zyskując poparcie 20% głosujących.

Rok 2018 pokazał, że miłość do Geralta nie przekłada się automatycznie na sympatię do gier, w których występuje – ani bijatyka Soulcalibur VI, w której wiedźmin jest grywalną postacią, ani nawet wyprodukowane przez CD Projekt RED Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści praktycznie nie liczyły się w walce o wygraną.

Tak samo zresztą, jak wszystkie inne poddane Waszemu osądowi gry – żadna z nich nie otrzymała więcej, niż 3% Waszych głosów.

Najlepsza gra 2018 roku według Czytelników Antyradio.pl

najlepsze_gry_2018_wyniki_02 Fot. foto: zrzut ekranu

Życzymy Wam, żeby w 2019 roku znów można było cieszyć się grą, którą uznacie za lepszą od Wiedźmina 3.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.