Pogoda
23.06.2017 13:07

Najlepsze fury, jakie możesz kupić swojemu tacie na Dzień Ojca

Dzisiaj, 23 czerwca 2017 roku, obchodzimy Dzień Ojca. Z tej okazji przedstawiamy wam galerię najlepszych fur dla ojca w każdym wieku.

Najlepsze fury, jakie możesz kupić swojemu tacie na Dzień Ojca
foto: Norbert Aepil/Wikipedia CC BY 3.0

Zakup niektórych samochodów z naszego zestawienia ociera się o abstrakcję, ale czego się nie robi dla ukochanego tatusia. Zawarliśmy w nim propozycje dla mężczyzny w każdym wieku. Dlatego nie ważne czy Twój ojciec jest młodym ciałem i duszą facetem, czy starszym panem ceniącym sobie luksusowe warunki podróży. Dla każdego z nich mamy odpowiedni samochód.

W Polsce Dzień Ojca obchodzimy od 1965 roku, ale jego historia sięga roku 1910. Dokładnie 19 czerwca 1910 roku córka weterana wojny secesyjnej, Sonory wpadła na pomysł aby tym świętem uczcić trud z jakim zmagał się jej ojciec.

Ten po śmierci żony przejął opiekę nad 6 osobową rodziną. Mimo usilnych starań Sonory przez kilkadziesiąt lat owe święto miało charakter lokalny. Dopiero w 1972 roku prezydent Nixon ustanowił Dzień Ojca.

Czy wszędzie na świecie Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca? Otóż nie. We Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii tatusiowie mają swoje święto 19 marca. Na Litwie jest to pierwsza niedziela czerwca, natomiast w Austrii druga. W Turcji Dzień Ojca obchodzi się w trzecią niedzielę czerwca, podczas gdy w skrajach skandynawskich jest to druga niedziela listopada.

Którą z propozycji kupiłbyś swojemu tacie?

Aleksandra Kopka
Tagi: Lamborghini Aventador Ferrari LaFerrari Dzień Ojca Masseratti GranTurismo Lotus Evora Mercedes SLS AMG Dodge RAM Subaru Impreza STI Lexus RX450