Pogoda
10.01.2019 16:27

Najlepsze gry na telefon: TOP 10 styczeń 2019

Dzięki smartfonom nie ma czasu, żeby się nudzić – w sklepie Google Play znajdują się tysiące gier, które tylko czekają na odkrycie. Sprawdziliśmy, które nowe i zaktualizowane tytuły zdobywają największą popularność wśród graczy.

Najlepsze gry na telefon: TOP 10 styczeń 2019
foto: materiały prasowe

Wszystkie gry, które opisaliśmy, dostępne są za darmo – można je pobrać bez opłat i sprawdzić, czy rzeczywiście są tak fajne, jak sugeruje ich popularność.

Rozpiętość tematyczna najlepszych gier na telefony jest ogromna – od symulatorów miłości (i jej skutków) stworzonych z myślą o nastolatkach, do (stosunkowo) wysokobudżetowych produkcji 3D z postaciami znanymi ekranów telewizorów.

Zanim zobaczycie, czy znajdziecie coś dla siebie, sprawdźcie jeszcze nasz TOP 10 najgłupszych aplikacji na smartfonynie pożałujecie.

10. Dream Wedding Planner - Dress & Dance Like a Bride

W życiu najważniejszy jest plan – szczególnie, jeśli chodzi o śluby. To musi być prawda, inaczej gra pozwalająca przygotować niezapomnianą uroczystość nie cieszyłaby się taką popularnością.

top_gry_2019_01_02

Gracze (a właściwie chyba graczki) mają w Dream Wedding Planner - Dress & Dance Like a Bride naprawdę dużo do zrobienia. Przebieg ślubu trzeba uzgodnić z najdrobniejszymi szczegółami, a poprawianiem piękna państwa młodych zająć się osobiście.

9. First Love Kiss - Cupid’s Romance Mission

Zanim miłość zostanie skonsumowana w postaci małżeństwa, trzeba zdobyć się na pierwszy krok. Z grą o umawianiu się na pierwsze randki i zdobywaniu pierwszych miłosnych doświadczeń (w postaci pocałunku), identyfikuje się najwyraźniej więcej nastolatek, niż z grą o braniu ślubu.

top_gry_2019_01_03

First Love Kiss - Cupid’s Romance Mission pozwala zaliczyć randki z wybranymi postaciami i zamienić je w istną bajkę, o ile wcześniej dobrze się do niej przygotujemy. Robiąc to, wcielamy się w kupidyma, który prowadzi młodocianych wprost w objęcia pocałunków.

8. Lapse 2: Before Zero (Beta)

Jeśli trenowaliście dużo na Tinderze, to macie szansę wymiatać w Lapse 2: Before Zero – gra pozwala podejmować kluczowe dla przebiegu akcji decyzji przeciągając symbolizujące je karty na lewo lub prawo.

top_gry_2019_01_04

To druga część cenionej gry Lapse – dlatego, mimo że znajduje się jeszcze w fazie testowej, jest już rozchwytywana przez fanów.

7. SpongeBob Moves In

Marzenia o kształtowaniu Bikini Bottom własnymi rękami mogą łatwo się spełnić – wystarczy zainstalować grę SpongeBob Moves In, pozwalającą na opiekowanie się słynnym podwodnym miasteczkiem.

top_gry_2019_01_05

Rolą gracza jest zapewnienie SpongeBobowi i jego kolegom dostatniego i przyjemnego życia w gospodarczym prosperity, co na dłuższą metę wcale nie jest takie proste.

6. Hotel Transylvania Adventures - Run, Jump, Build!

W tej grze można bać się z uśmiechem – tytuł powstał z myślą o fanach serialu animowanego o potworach i nawiedzonych zamkach.

top_gry_2019_01_06

Do zadania gracza w Hotel Transylvania Adventures - Run, Jump, Build! należy naprawa zniszczeń dokonanych przez rozszalałe wilczki – co oznacza, że czasem trzeba nawet zabawić się w dekoratora wnętrz.

5. Looney Tunes World of Mayhem - Action RPG

Królik Bugs, Kaczor Duffy, Marsjanin Marvin - Looney Tunes World of Mayhem - Action RPG wytacza ciężkie działa. I dosłownie, i w przenośni.

top_gry_2019_01_07

Gracz kieruje drużyną kreskówkowych postaci, które na znane z bajek sposoby naparzają się z innymi bohaterami. Gra wymaga przy tym myślenia – zarówno nad taktyką i strategią samych walk, jak i odpowiedniego planowania rozbudowy swojej infrastruktury.

4. Color Bump 3D

Czasem proste zasady wystarczają, żeby stworzyć tytuł, któremu ciężko jest się oprzeć. Pokazuje to Color Bump 3D, w którym trzeba lawirować pomiędzy klockami o różnych kolorach.

top_gry_2019_01_08

Zasady można bardzo łatwo opanować, zdobycie mistrzostwa to jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie – a na graczy czeka ponad 100 plansz, na których mogą próbować swoich sił.

3. Polysphere

Ktokolwiek mówił, że „Nihil novi sub Sole”, na pewno nie widział Polysphere – nowego podejścia do puzzli, które układa się szukając odpowiedniej perspektywy.

top_gry_2019_01_09

Wszystkie elementy układanki znajdują się już na planszy – do gracza, kontrolującego kamerę w pełnych 360 stopniach, należy domyślenie się, z której strony należy na puzzle spojrzeć, żeby zobaczyć w nim dany obiekt.

2. Ski Jump Mania 3

Zima to tradycyjnie czas, w którym liczba miłośników „grania w Małysza” powiększa się – stąd wysokie miejsce Ski Jump Mania 3. W tym symulatorze przyjdzie nam robić niemal wszystko – od samodzielnego skakania z obowiązkowym telemarkiem, do ulepszania ekwipunku, z którego się korzysta.

top_gry_2019_01_10

Po powrocie do domu można usiąść przy komputerze i zagrać w Deluxe Ski Jump, jedną z najlepszych gier o skokach narciarskich w historii.

1. Brawl Stars

Nic nie daje takiej radości, jak pokonanie przeciwnika z krwi i kości. Dobitnie pokazuje to Brawl Stars, pozwalająca na szybkie pojedynki pomiędzy graczami z całego świata.

top_gry_2019_01_11

Okupująca pierwsze miejsce w rankingu najlepszych nowych i zaktualizowanych gier na telefony w styczniu 2019 roku przyciąga dynamiką – tu nie ma chwili na zastanowienie, w większości trybów pojedynki kończą się w czasie krótszym niż 3 minuty.

Jak najczęściej gracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile