Najokrutniejsi mordercy: "Baba Jaga z Barcelony". Robiła ze zwłok dzieci lecznicze mikstury

15.03.2021 13:12
Najokrutniejsi seryjni mordercy: "Baba Jaga z Barcelony", która robiła z dzieci lecznicze mikstury Fot. Shutterstock

Ta przerażająca historia wydarzyła się naprawdę w ubogiej, gęsto zaludnionej dzielnicy Raval w Barcelonie. Znalezisko, na które na które tam natrafiono w 1912 roku, mogłaby przyćmić współczesne kino gore.

Enriqueta Marti i Ripolles była hiszpańską morderczynią dzieci, sutenerką oraz porywaczką. Zbrodnie, których dokonała, są tak makabryczne, że nadają się wyłącznie dla czytelników o mocnych nerwach.

Baba Jaga z Barcelony

Enriqueta Marti i Ripolles urodziła się w 1868 roku w Sant Feliu de Llobregat. Od najmłodszych lat poznawała właściwości leczniczych ziół. Jako nastolatka postanowiła wyjechać do Barcelony. Początkowo pracowała tam służąca i opiekunka do dzieci. Jednak z czasem została prostytutką. W 1895 roku poślubiła malarza Joana Pujalo, ale małżeństwo nie przetrwało zbyt długo. W tym samym czasie praktykowała już jako czarownica i uzdrowicielka a  niedługo po rozwodzie zaczęła prowadzić podwójne życie.

Całymi dniami ubrana w łachmany, odwiedzała przytułki i ochronki dla sierot, skąd zabierała wybrane dzieci, twierdząc, że są jej. Nocami w drogich ubraniach pojawiała się w miejscach, gdzie zbierała się cała śmietanka towarzyska Barcelony. Tam pozyskiwała bogatą klientelę.

Kremy z ciał niemowląt

Dzieci umierały na skutek obrażeń wewnętrznych, krwotoków i tortur po spotkaniu z bogatymi pedofilami. Jeśli jednak udawało się im przeżyć Enriqueta mordowała je osobiście. Ich ciała były bardzo cenne - produkowała z nich kremy, balsamy, maści, eliksiry i kompresy. Kobieta najczęściej przerabiała tłuszcz, krew i włosy. Z żeber, piszczeli i kręgosłupów robiła magiczny proszek. Większość sporządzanych przez nią mikstur, miało leczyć gruźlicę i inne choroby, na które nie było w tym czasie lekarstw. Jeśli chodzi o kosmetyki, najlepiej sprzedawał się krem z niemowląt, który miał zatrzymać proces starzenia.

Pierwszy areszt

Enriqueta Marti i Ripolles została po raz pierwszy aresztowana w  1909 roku. Oskarżono ją wtedy o prowadzenie domu publicznego z dziećmi oferującymi usługi seksualne. Najstarsze ze znalezionych wtedy dzieci miało 14 lat, a najmłodsze 3 lata. Dzięki swoim koneksjom i znajomościom z bogatymi klientami kobieta uniknęła procesu, a sprawa ucichła. Przerażający proceder kwitł wiec nadal w najlepsze.

Zaginiona dziewczynka

Trzy lata później Enriqueta nie miała już tyle szczęścia. Cała Barcelona poszukiwała zaginionej Teresity Guitart i ludzie stali się bardziej czujni na nietypowe wydarzenia z udziałem dzieci. 27 lutego 1912 roku sąsiadka zauważyła w oknie Enriquety dziewczynkę z ogoloną głową i zawiadomiła policję. Morderczyni porwała dziecko w iście baśniowym stylu – skusiła słodyczami, a następnie ukryła pod płaszczem. Następnie obcięła jej włosy i zmieniła imię na Felicidad. W mieszkaniu znajdowała się również druga dziewczynka. W toku śledztwa ujawniono, że by tam także chłopiec, którego zaszlachtowano na kuchennym stole.

Skazano ją na 11 miesięcy

Nigdy dokładnie nie ustalono, ile dzieci dokładnie porwała i zabiła Enriqueta Marti i Ripolles. Kiedy ją aresztowano, funkcjonariusze znaleźli szczątki 12 dzieci, jednak na pewno nie były to wszystkie jej ofiary. Kobieta nie została jednak skazana za swoje morderstwa. Zarzucono jej tylko fałszerstwa i porwania, a biegli sądowi uznali, że znalezione kości pochodzą od zabitych zwierząt. Stało się tak prawdopodobnie dlatego, ze wśród jej klientów był nawet podobno król Alfons XIII.  

Enriqueta Marti i Ripolles trafiła do więzienia z wyrokiem wynoszącym jedynie 11 miesięcy. Tam 12 maja 1913 roku znaleziono ją martwą na podwórku zakładu karnego. Do prasy podano informację, że zmarła na nowotwór macicy.

Źródło: murderpedia.org, youtube.com, ciekawostkihistoryczne.pl

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.