Najokrutniejsi seryjni mordercy: Belle Gunness, krwawa rolniczka, która zabijała zamożnych mężczyzn

06.04.2020 20:06
Najokrutniejsi seryjni mordercy: Belle Gunness, krwawa rolniczka, która zabijała zamożnych mężczyzn Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Amerykańska seryjna morderczyni norweskiego pochodzenia, Belle Gunness, według niektórych źródeł zabiła od 40 do nawet 70 osób. Najprawdopodobniej zabiła także własne dzieci. Nigdy jej nie złapano.

Amerykańska seryjna morderczyni norweskiego pochodzenia, Belle Gunness, według niektórych źródeł zabiła od 40 do nawet 70 osób. Najprawdopodobniej zabiła także własne dzieci. Nigdy jej nie złapano.

Belle Gunness: przerażająca historia seryjnej morderczyni

Nieoficjalne źródła podają, że Belle Gunness popełniła pierwsze morderstwo jeszcze w Norwegii. Gdy była w ciąży pewien człowiek uderzył ją w brzuch, co spowodowało poronienie. Niebawem człowiek zmarł, podobno na raka żołądka.

Nieco później w 1881 roku, dzięki pomocy siostry, Belle wyemigrowała do Chicago w USA. Tam poznała pierwszego męża, Madsa Sorensena i urodziła mu 3 dzieci. Niestety małżeństwo nie spełniało jej ambicji, społecznych aspiracji i nie dało oczekiwanego statusu materialnego.

Przeczytaj także

Belle ubezpieczyła więc ich wspólny sklep na ogromną kwotę, po czym go podpaliła. Za pieniądze z ubezpieczenia kupiła nowy, duży dom.

Zaraz potem w niedługim odstępie czasu zmarło dwoje ich dzieci. Do śmierci doszło podobno z powodu zapalenia jelit, którego symptomy są bardzo podobne do objawów otrucia. Dzieci oczywiście były ubezpieczone na bardzo duże kwoty. W 1900 roku zmarł (również wysoko ubezpieczony na wypadek śmierci) Mads Sorensen.

Za pieniądze z ubezpieczenia Belle kupiła farmę w Indianie.

Przeczytaj także

Dwa lata później Belle została żoną Petera Gunnessa. Gunness miał córkę, która wkrótce zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Kilka tygodni później również Peter dokonał żywota w wyniku wypadku: gdy sięgał po kapcie, poparzył się gorącym rosołem i umarł w skutek "przypadkowego" uderzenia w głowę częścią maszynki do mielenia mięsa.

Oczywiście zarówno Gunness, jak i jego córka byli ubezpieczeni na wypadek śmierci.

Nasza bohaterka niedługo po śmierci męża urodziła syna Phillipa. Z poprzedniego małżeństwa pozostała jednak adoptowana córka, Jennie Olsen, która Belle "wysłała do luterańskiej szkoły", oczywiście ubezpieczając ją uprzednio na wysoką kwotę. Zwłoki Jennie znaleziono jednak później na terenie farmy.

Belle Gunness stała się osobą majętna, wiec zatrudniła do pomocy w gospodarstwie Raya Lamphere, który zakochał się w niej bez pamięci. Z miłości do kobiety stał się wspólnikiem zbrodni.

Belle Gunness: Oszustka matrymonialna poluje na ofiary

Plan był prosty. Belle zamieszczała ogłoszenia matrymonialnych w gazetach. Zainteresowani ogłoszeniem mężczyźni kobietę na farmie i znikali w nim bez śladu. Jedynym, który uszedł z życiem, był George Anderson, który w ostatniej chwili uciekł obłąkanej kobiecie. Ze strachu i wstydu nie zgłosił jednak sprawy lokalnemu szeryfowi.

Jednak po jakimś czasie Rayowi Lamphere, kochankowi i pracownikowi Belle sytuacja coraz bardziej przestała się podobać. Morderczyni zwolniła go ze służby w lutym 1908 roku. Belle zaczęła opowiadać sąsiadom, że obawia się o życie swoje i jej trójki dzieci, bo były pracownik straszył ją morderstwem i pożarem.

W kwietniu 1908 roku spłonęła farma Belle Gunness. W zgliszczach domu znajdowały się cztery ciała. Troje należało do dzieci, a czwartą ofiarą była kobieta z odciętą głową. Głowy nigdy nie odnaleziono.

Na terenie farmy, w zagrodzie dla świń znaleziono około 12 zakopanych zwłok, jednak ciezko było jednoznacznie stwierdzić ich dokładną liczbę.

Ray’a Lamphere skazano za podpalenie, jednak nie udowodniono mu morderstwa. Do swojej śmierci powtarzał, że Belle Gunness żyje, a bezgłowe zwłoki należały do innej, zamordowanej przez nią kobiety.

Zobacz również: Najokrutniejsi seryjni mordercy: Karol Kot - wampir z Krakowa

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.