Najszybszy Pit Stop w Formule 1 podczas Grand Prix DU Canada 2017

Aleksandra Kopka
19.06.2017 13:52
Najszybszy Pit Stop w Formule 1 podczas Grand Prix DU Canada 2017 Fot. kadr z wideo

Rekordowo szybki Pit Stop zaliczył zawodnik teamu Williams w trakcie Grand Prix DU Canada 2017. Jego obsługa trwała 2,17 sekundy.

Formuła 1 rządzi się swoimi prawami. Ten ekstremalnie szybki wyścig po najsławniejszych torach świata przyciąga z roku na rok coraz większą rzeszę fanów. Jednakże nie tylko prędkości osiągane przez bolidy najpopularniejszych kierowców zasługują na podziw. Dużą dozę uznania trzeba skierować w stronę ekip mechaników pracujących podczas Pit Stopów.

Ci wbrew pozorom nie mają lekko. Ciąży na nich presja szybkiej wymiany opon oraz przygotowania bolidu do dalszej jazdy. Działania jakie wykonują trwają ułamki sekund, a każde opóźnienie wpływa na wynik końcowy zawodnika.

Wiedzą o tym na pewno mechanicy z teamu Williams, którzy podczas zjazdu zawodnika do Pit Stopu obsłużyli go w 2 sekundy i 17 setnych. Ten niebywale szybki serwis bolidu był najkrócej dokonanym w czasie całego wyścigu, jaki miał miejsce podczas rundy Grand Prix DU Canada 2017.

Nie jest to najszybszy Pit Stop w historii F1. Wynik ten ustanowili rok wcześniej podczas zawodów na Baku City Circuit również mechanicy z teamu Williams. Serwis bolidu zajął im 1 sekundę i 92 setnych.

Niestety nie wszystkim idzie tak łatwo. Zawody Formuły 1 pamiętają kilka przypadków niedokręcenia opon, urwania węży podających paliwo czy nie wypuszczenie zawodnika z Pit Stopu. Wszystkie błędy jakie popełniają mechanicy mszczą się później na zawodnikach i ich wynikach końcowych.

Warto jednak wspomnieć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu serwis bolidu wyglądał zupełnie inaczej. Wszystko odbywało się dużo wolniej ze względu na sprzęt jakim dysponowali mechanicy. Obecnie wszystkie młotki czy klucze do kół zastąpiły pneumatyczne i automatyczne narzędzia.

Wyczyny mechaników to nie jedyna atrakcja jaka przyciąga kibiców na zawody Formuły 1. Kolejną z nich są na pewno przepiękne paddock girl towarzyszące zawodnikom przed startem. Zobaczcie TOP 15 najładniejszych dziewczyn, które możecie spotkać na torach motorsportowych.

 

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.