Największa dynia w Polsce jest z Podkarpacia. Waży więcej, niż Fiat 126p

13.10.2021 16:36
Największa dynia w Polsce jest z Podkarpacia. Waży więcej, niż Fiat 126p Fot. shutterstock

Ile waży największa dynia w Polsce w 2021 roku? Do rekordu Polski zabrakło bardzo niewiele!

 Dynie zbiera się od końca lipca do pierwszych przymrozków. Należy jednak pamiętać, że owoce dyni olbrzymiej zbiera się wyłącznie gdy całkowicie dojrzeją, czyli jesienią przed spodziewanymi przymrozkami. Jej owoce, w zależności od odmiany, różnią się kolorami, wagą i kształtem.

Największa dynia w Polsce waży więcej, niż Fiat 126p

Co roku w tym czasie organizuje się wiele festynów i konkursów na największy, najpiękniejszy czy najbardziej wyróżniający się okaz.

Polecamy

Powiat krapkowicki już od kilku lat kojarzony jest z Festiwalem Dyni Bania Fest, na który przyjeżdżają wraz ze swoimi dyniowymi okazami hodowcy z całej Polski. W tym roku w konkursie na największy okaz wygrał Mateusz Dąbrowski. Jego dynia wyhodowana na Podkarpaciu waży aż 840 kilogramów.

Jak twierdzi hodowca, w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim okaz rósł przez 100 dni, a krzak 6 miesięcy. W rekordowych momentach dynia przybierała na wadze 18 kilogramów dziennie. Dynia przyjechała na konkurs na palecie ustawionej na ciężarówce.

Hodowca na co dzień jest on programistą, a po godzinach zajmuje się uprawą gigantycznych roślin.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.