Pogoda
05.08.2020 12:38

Największy noworodek w Polsce? Opublikowano urocze zdjęcia

Wyjątkowo duży noworodek przyszedł na świat w śląskim szpitalu."Mama i dziecko czują się dobrze". Zobacz zdjęcia uroczego malucha!

Największy noworodek w Polsce

Na wagę urodzeniową wpływa wiele czynników. Bardzo ważny jest przebieg ciąży i uwarunkowania genetyczne. Przeciętnie nowo narodzone dziecko waży ok. 3250-3400 g. Średnia długość ciała to około 50 cm. Warto jednak pamiętać, że nie ma idealnej wagi noworodka.

Największy noworodek w Polsce?

W Piekarach Śląskich przyszło na świat rekordowo duże dziecko - maluch waży 6860 g i mierzy 66 cm. Noworodek i mama czują się dobrze, A szpital prezentuje urocze zdjęcia bobasa.

Małpa na rowerze porwała dziecko
Małpa na rowerze porwała dziecko
Przeczytaj także Małpa na rowerze porwała dziecko. Szokujące wideo z Indonezji

Urodzona w Piekarskim Centrum Medycznym w Piekarach Śląskich dziewczynka ma na imię Maja i przyszła na świat przez cesarskie cięcie. Noworodek ma dwoje starszego rodzeństwa.

Jak podaje rmf24.pl, lekarze wiedzieli, że noworodek będzie dużym dzieckiem, ale nie spodziewali się, że osiągnie aż takie rozmiary.

"

Błąd pomiaru ultrasonograficznego jest bardzo duży przy takich dużych dzieciach. Poprzednie dziecko, które pacjentka rodziła, miało ok. 5 kg, więc spodziewaliśmy się, że będzie to dziecko co najmniej 5-kilogramowe "

- powiedział reporterce Rmf Fm, dr Dariusz Piecha, kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Piekarskim Centrum Medycznym.

Maja nie jest jedynym tak dużym noworodkiem, który przyszedł na świat w Polsce. Jak możemy przeczytać na stronie mamotoja.pl, urodzony w Szczecinie Kacper, ważył 7 kg i mierzył - 66 cm. Do rekordowo dużych maluchów zaliczany jest również Ksawery ze Świętochłowic. W momencie przyjścia na świat chłopiec ważył 5,75 kg. Sporą wagą pochwalić się mógł także Aleksander z Poznania. Waga maluszka wynosiła 5,66 kg, a jego długość - 65 cm.

Zobacz również: Szpital w Pittsburghu przebiera noworodki za świąteczne Baby Yody. Efekt jest przeuroczy!

Tagi: Ciekawostki