Największy w Polsce mural przedstawia Geralta z Rivii! Zobaczcie dzieło

08.10.2021 15:59
Największy w Polsce mural przedstawia Geralta z Rivii! Zobaczcie dzieło Fot. materiały prasowe/Netflix/Jay Maidment

Niedawno w Łodzi odsłonięto największy mural w Polsce. Mierzący aż 24 piętra obraz przedstawia nam Geralta z Rivii, czyli głównego bohatera sagi "Wiedźmin" autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Zobaczcie zdjęcia dzieła.

Największy mural w Polsce przedstawia wiedźmina Geralta

Jak chwali się Urząd Miasta Łódź, aż trzy ściany na łódzkim "Manhattanie" stały się kanwą dla mierzącego 24 piętra i ponad 70 metrów wysokości muralu przedstawiającego Geralta z Rivii, głównego bohatera serii "Wiedźmin". Pracowało nad nim osiem osób pod czujnym okiem Jakuba Rebelki.

Polecamy

Ogromny mural z Wiedźminem to największy obraz w kraju i jednocześnie jedno z największych dzieł na świecie. Powstał na trzech ścianach wieżowców przy ul. Piotrkowskiej 182, niedaleko skrzyżowania z trasą WZ. 

Autorem projektu muralu jest Jakub Rebelka, malarz, twórca komiksów, zdobywca wielu nagród, jeden z najciekawszych ilustratorów w Polsce. Projekt na ścianę przeniosło w ponad dwa tygodnie w sumie osiem osób. Więcej zdjęć znajdziecie na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Łódź.

Jak w oficjalnym oświadczeniu (udostępnionym na stronie Urzędu Miasta Łódź) opowiada Rebelka:

Z ogromną przyjemnością zaprojektowałem mural przedstawiający Wiedźmina właśnie dla Łodzi, rodzinnego miasta pisarza. Moim zamierzeniem było ukazanie wyobrażenia świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Chciałem, żeby oglądający mogli poczuć skalę i złożoność tego świata, a jednocześnie zostawić miejsce dla wyobraźni widza, który będzie mógł interpretować obraz, tworząc jego własną historię.

Polecamy

Jak podaje UMŁ, mural to kolejny etap współpracy miasta, Andrzeja Sapkowskiego, CD Projekt Red i EC1 przy marce Wiedźmin.

W planach tego collabo jest seria gadżetów z muralem od CD Projekt Red, a w powstającym właśnie w EC1 Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej Geralt będzie narratorem jednej ze ścieżek edukacyjnych.

Oczywiście to nie koniec "Wiedźmina" w popkulturze - jeszcze w grudniu 2021 roku zobaczymy 2. sezon popularnego serialu od Netflix z Henrym Cavillem w roli głównej. Platforma zapowiedziała również, że zmierza stopniowo rozszerzać franczyzę o kolejne produkcje.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.