Nakładki na felgi substytutem łańcuchów
23.01.2017 08:55
Nakładki na felgi substytutem łańcuchów Fot. kadr z wideo

Czeski biznesmen, Petr Gross, poruszając się po górskim odcinku w trakcie zimy utknął. Wtedy też postanowił stworzyć produkt lepszy od łańcuchów śniegowych.

Przez trzy lata mężczyzna pracował nad nowym urządzeniem, które niczym kołpak nakłada się na koło. Dysponuje ono 4 ramionami – w momencie zdalnego aktywowania wysuwają się i okalają oponę, zapewniając dodatkową przyczepność, nawet na lodzie, co jest zasługą stalowych kolców.

Petr Gross planuje ruszyć z produkcją innowacyjnego urządzenia już w lutym 2017 roku. Na początku klienci będą mogli kupić „automatyczne łańcuchy śnieżne” dostosowane do aut osobowych. Wkrótce powstaną także nakładki przystosowane do kół autobusów i ciężarówek. Na razie właściciel fabryki opatentował urządzenie w Czechach. To samo chce uczynić w pozostałych krajach w Europie.

Jednak to nie pierwsza próba uporania się z tym problemem przy wykorzystaniu innego sposobu niż ręcznie nakładanych łańcuchów lub opon z kolcami. Już wcześniej wcielony w życie został projekt oparty na łańcuchach, które za pomocą specjalnego mechanizmu zapewniały dodatkową trakcję:

Atutem urządzenia stworzonego przez Czecha jest bardzo łatwa obsługa – nie trzeba wiercić, rozkręcać, ingerować w poszczególne elementy samochodu. Wystarczy niczym kołpak nałożyć produkt na felgę, następnie aktywować za pomocą pilota i gotowe. Dlatego Petr Gross wiąże ogromne nadzieje w sukces „automatycznych łańcuchów śnieżnych”. Liczy na szczególne zainteresowanie ze strony kierowców autobusów oraz ciężarówek.

Już teraz jego produkt nie może narzekać na brak uwagi. Czas pokaże czy okaże się tak łatwe w użyciu i skuteczne jak uważa Petr Gross. Niezwykle istotną rolę odgrywać będzie także cena „automatycznych łańcuchów śnieżnych”.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.