Pogoda
19.03.2020 15:01

Napadli na ekspedientkę i grozili, że mają koronawirusa. Zapomnieli, że z powodu epidemii policja się nie cacka [WIDEO]

Policja zamieściła ku przestrodze film z zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy sterroryzowali lokalny sklep. Oznajmili ekspedientce, że są zainfekowani koronawirusem i grozili jej, jeden z nich ją opluł. Policja potraktowała sprawę śmiertelnie poważnie.

policjant w maseczce przy radiowozie w nocy
foto: GRZEGORZ KLATKA/REPORTER

Epidemia COVID-19 w większości Polaków budzi to, co w nas najlepsze. Troszczymy się o innych i staramy się pomagać, okazując empatię i solidarność.

Z każdej strony słyszy się o wzruszających gestów wdzięczności dla lekarzy, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Ochotnicy dostarczają do szpitali niezbędne zapasy, a punkt gastronomiczne podsyłają darmowe posiłki. W pomaganie zaangażowały się także największe polskie przedsiębiorstwa.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Przeczytaj także Polskie firmy wspierają walkę z koronawirusem. Te darowizny robią wrażenie

W tych trudnych dla wszystkich czasach policja zaapelowała w humorystyczny sposób, żeby zaprzestać wszelkich działań przestępczych i niegodziwych.

policjant w masce ochronnej przy radiowozie
policjant w masce ochronnej przy radiowozie
Przeczytaj także Policja poprosiła na Facebooku o zaprzestanie działań przestępczych i niegodziwych. Hit internetu

Przekaz najwyraźniej nie dotarł do wszystkich. W sieci pojawił się właśnie film pokazujący interwencję w przypadku dwóch mężczyzn, którzy napadli na sklep z koronawirusem w ręku.

Napadli na sklep strasząc koronawirusem. Policja pokazuje film z interwencji

Jak donosi policja, sprawcami zdarzenia była dwójka nietrzeźwych i agresywnych mężczyzn, która starała się sterroryzować ekspedientkę strasząc ją zarażeniem COVID-19.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze dokonali interwencji w pełnym stroju ochronnym. Na filmie widać, jak leżący na ziemi mężczyźni są skuwani kajdankami. Słychać także relację sprzedawczyni, opisującej obrzydliwy występek jednego z zatrzymanych.

Koronawirus SARS-CoV-2 roznosi się drogą kropelkową, dlatego też oplucie osoby zdrowej przez chorą może doprowadzić do zarażenia.

Policja nie podała, jakie zarzuty zostaną postawione zatrzymanym mężczyznom ani jakie grożą im konsekwencje. Ucieszą się na pewno z tego, że nie mieszkają w Chinach: tam za celowe zarażanie COVID-19 grozi nawet kara śmierci.

Zobacz także: Kara śmierci za zarażanie koronawirusem. Radykalna walka z epidemią w Chinach 

Interwencja policji była:

Tagi: Newsy koronawirus