Napadnięty mężczyzna obronił się domowym toporem bojowym. Nazywa go swoją dziecinką

12.11.2019 14:53
Alex Rawls Michigan Dept of Corrections|undefined Fot. źródło: Alex Rawls Michigan Dept of Corrections

36-letni mieszkaniec Michigan został zaatakowany we własnym mieszkaniu. Obronił się, wykorzystując wierną kopię topora bojowego, którą trzymał w domu.

Ben Ball użył repliki topora, aby pociąć intruza, który później został zatrzymany przez policję i otrzymał zarzuty inwazji domowej pierwszego stopnia. Alex Lavell Rawls, który próbował zaatakować Balla, był ekschłopakiem byłej współlokatorki Bena. Ta jednak wyprowadziła się z mieszkania, aby były skazaniec nie wiedział, gdzie ona się znajduje.

Mężczyzna obronił się przed napastnikiem toporem

Rawls pojawił się w mieszkaniu Bena około 23:30, sądząc, że spotka tam swoją byłą. Mężczyzna od razu zaczął dobijać się do drzwi, mając nadzieję, że ktoś go wpuści.

Przeczytaj także

Ball, który tamtego wieczoru grał w gry komputerowe i oglądał Ricka i Morty'ego, znając napastnika, martwił się, że ten ma przy sobie broń. Dlatego, gdy otworzył drzwi, od razu zaatakował Rawlsa.

Otworzyłem drzwi, złapałem mój topór, zrobiłem krok, potem następny i mu przywaliłem. Krew była wszędzie.

Mężczyzna trafił Rawlsa w klatkę piersiową, po czym walka przeniosła się do wnętrza mieszkania. Podejrzany szybko jednak uciekł z miejsca zdarzenia, ale zostawił za sobą ślad krwi, który z łatwością wyczuł pies gończy. Skazaniec po zatrzymaniu przez policjantów spędził noc w szpitalu, z którego został przetransferowany do pobliskiego więzienia.

Ball wyjaśnił, że od jakiegoś czasu zdarza mu się brać udział w wydarzeniach, na których fani średniowiecza mają okazje przetestować prawdziwe bronie. 

Mam dwugłowy topór bojowy ze stali węglowej. Jest domowej roboty i został stworzony przez dżentelmena, który już nie żyje. Nazywam go moją "dziecinką".

- wyjaśnił Ball.

Rawls dotychczas był skazywany m.in. za napaść na policjanta, jak i ucieczkę przed stróżami prawa. Za wtargnięcie do domu bojowej ofiary może otrzymać nawet 20 lat więzienia.

Zobacz także: Kot, który przerwał mecz NFL nadal na wolności!

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.